Kolejne zagraniczne gwiazdy na ESKA Music Awards

Natalia Kills, Aleksandra Stan, Carpark North oraz duet DJ-ów The Nycer


2011.05.13

opublikował:

Kolejne zagraniczne gwiazdy na ESKA Music Awards

Znamy już kolejne gwiazdy po Skunk Anansie, Alexis Jordan oraz Madcon, które wystąpią podczas gali wręczenia statuetek ESKA Music Awards 2011, corocznych nagród Radia ESKA, ESKA Rock, ESKA TV oraz serwisu Eska.pl.

28 maja w katowickim Spodku po raz pierwszy zagrają w Polsce koncerty: brytyjska gwiazda Natalia Kills, Aleksandra Stan – młoda wokalistka podbijająca aktualnie europejskie listy przebojów hitem „Mr Saxobeat” oraz duńska formacja elektro-rockowa Carpark North. Publiczność rozgrzeje również słynny francuski duet DJ-ów The Nycer, twórców hitu „Loosing Control”. Gala transmitowana będzie na żywo w TVP 2. Bilety są do zdobycia na antenie Radia ESKA oraz na Eska.pl.

Natalia Kills jest brytyjską wokalistką, aktorką i kompozytorką. W swojej bogatej karierze występowała pod pseudonimami: Natalia Cappuccini, Verbz, Verse i Verbalicious. Mimo, że dorastała w Bradford i Leeds w Wielkiej Brytanii, w jej żyłach płynie latynoska krew – ojciec artystki pochodzi z Jamajki, a matka z Urugwaju.

W 2005 roku wydała debiutancki singel „Don`t Play Nice”, a do piosenki tytułowej nagrała teledysk. W 2008 roku, jako Verbz, wydała minialbum Womannequin i nagrała drugi w karierze wideoklip − „Real Woman”. Wystąpiła również gościnnie w utworze Matta Pokory „They Talk Shit About Me”. 1 kwietnia 2011 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu piosenkarki zatytułowanego Perfectionist. W pracy nad nowym krążkiem pomagali jej tacy producenci jak Fernando Garibay (U2, Snoop Dogg, Britney Spears), Jeff Bhasker (Kanye West, Jay-Z, Alicia Keys), Ron „Neffu” Feemster (Dr Dre, Michael Jackson), Akon oraz Martin „Cherry Cherry Boom Boom” Kierszenbaum (który współpracował z Lady Gagą, t.A.T.u., Frankmusik oraz Far East Movement). Krążek promował singlowy przebój „Mirrors”, który podbija polskie i zagraniczne listy przebojów.

– Natalia Kills jest artystką, która rokuje podobnie jak Lady Gaga – powiedział Igor Nurczyński, Dyrektor Programowy ESKA TV, Dyrektor Artystyczny ESKA Music Awards. – Gdy trzy lata temu wręczaliśmy nagrodę Eska Music Awards Lady Gaga, było to pierwsze wyróżnienie otrzymane przez artystę, która rozpoczynała wtedy swoją międzynarodową karierę. Natalia Kills ma szansę na podobny sukces; nie tylko ma talent i wsparcie najlepszych światowych producentów, ale też jest w niej coś magnetycznego, co przyciąga publiczność” – dodał Nurczyński.

Alexandra Stan, która również wystąpi na gali EMA, urodziła się w Rumunii. Pierwszy singiel „Lolopop (Param Pam Pam)” pochodzi z 2009 roku. Dużym sukcesem okazał się jednak dopiero kawałek „Mr Saxobeat”, który w Rumunii został wydany w listopadzie 2010, aby miesiąc później znaleźć się na szczycie Romanian Top 100. Kilka tygodni później utwór stał się hitem m.in. na Węgrzech i we Francji, a w marcu 2011 stał się jednym z najgorętszych kawałków Radia ESKA oraz innych europejskich list przebojów.

Carpark North jest duńskim zespołem electropopowym założonym w 1999 roku. Tworzą go: Lau Hojen (wokal, gitara), Soren Balsner (bass, klawisze) i Morten Thorhauge (perkusja). Rockowy pazur, elektroniczne aranżacje i melodyjne kompozycje to znak rozpoznawczy Carpark North, którego nazwa zdradza połączenie brzmienia cięższego („carpark” czyli parking – ostre krawędzie, metal) oraz zimnego, skandynawiego („north” – czyli północ). Ich debiutancki album „Carpark North” (2003) tchnął nowe życie w duński electropop. Producentem albumu jest Joshua, znany też jako Jon Schumann. Jon miał swój udział również w albumach takich zespołów jak Kashmir i Mew. Ich drugi album „All Things to All People” ukazał się w 2005 roku. Na arenie międzynarodowej zdobyli sławę w ubiegłym roku, kiedy ukazał się ich krążek „Lost”, bedący zbiorem najlepszych piosenek z trzech ostatnich płyt studyjnych. Polskie listy przebojów podbił utwór „Just Human” oraz energetyczna kompozycja „Shall We Be Grateful”.

Projekt The Nycer tworzy dwójka DJ-ów: Andy Rock i Ken Roll. Muzycznie poruszają się w klimatach elektro house, pop i dance. Obaj pochodzą z Francji, na co dzień rezydują w Nicei w klubach na Francuskiej Rivierze. Przyjaźń i wspólna pasja zaowocowały w 2008 roku powołaniem do życia projektu The Nycer. Duet na koncie ma wiele remiksów i trzy oficjalne wydawnictwa EP. Debiutowali EP-ką „Feel So Good” w Work Machine, następnie dla międzynarodowej wytwórni Armada Music (założonej przez Armina van Buurena) nagrali krążek „Naked”. Trzecim wydawnictwem jest materiał zatytułowany „Who Let The Dogs Out”. W 2010 roku wraz z Deeci wydali singiel „Losing Control”, wiosna 2011 to czas numeru „Nasty Girl”.

Prezentowanych artystów będzie można oglądać 28 maja na uroczystej gali wręczenia statuetek ESKA Music Awards 2011 w katowickim Spodku. Poza Natalią Kills, Alexandrą Stan, Carpark North oraz duetem The Nycer, galę uświetni koncert Skunk Anansie, Alexis Jordan oraz Madcon. Dwugodzinne show będzie również transmitowane na żywo przez TVP 2. Wejściówki na galę można zdobywać biorąc udział w konkursach organizowanych przez lokalne stacje Radia ESKA oraz głosując na nominowane gwiazdy za pośrednictwem strony internetowej Radia ESKA – www.ema.eska.pl. Bilety nie są dostępne w sprzedaży.

***

O ESKA MUSIC AWARDS:

ESKA Music Awards jest coroczną nagrodą muzyczną Radia ESKA przyznawaną od 2002 roku artystom, którzy cieszyli się największą popularnością wśród słuchaczy radia. Zwycięzcy wyłaniani są spośród artystów nominowanych przez kapitułę EMA w głosowaniu słuchaczy. W skład kapituły wchodzą dyrektorzy programowi największych lokalnych rozgłośni Radia ESKA. Podczas sześciu tygodni akcji słuchacze będą wybierali swoich ulubionych artystów, głosując na poszczególne kategorie na stronie internetowej EMA 2011 – www.ema.eska.pl

Polecane

Share This