Kolejne złe wieści na temat wielkich festiwali


2021.03.06

opublikował:

Kolejne złe wieści na temat wielkich festiwali

Festiwale Rock In Rio w Lizbonie i Brazylii w 2021 roku zostały odwołane. Po tym, jak w zeszłym roku pandemia koronawirusa wymusiła odwołanie obu wydarzeń, brak sukcesu w walce z COVIDEM-19 po raz kolejny skłonił organizatorów Rock In Rio do wstrzymania się z organizacją obu imprez.

W oświadczeniu organizatorzy lizbońskiej edycji Rock In Rio 2021 wyjaśnili, że pomimo przestudiowania różnych scenariuszy, powołania grup zadaniowych i rygorystycznego omówienia środków BHP w ciągu ostatnich 11 miesięcy, „nie ma gwarancji, że w czerwcu ograniczenia zostaną złagodzone, aby umożliwić organizację festiwalu zgodnie z pierwotnym planem ”.

– Marzyliśmy o 2021, jako o roku z większą swobodą i nadal wierzymy, że tego lata będziemy mogli chodzić po ulicach – dodają organizatorzy.

 

Rock In Rio Lisbon ma powrócić w 2022 roku w dniach 18-19 i 25-26 czerwca. Bilety już zakupione będą automatycznie ważne na przyszłoroczny festiwal, a organizatorzy twierdzą, że „wkrótce dostarczą więcej informacji dla posiadaczy biletów, niż wiadomości o składzie”.

Brazylijska edycja Rock In Rio w 2021 r. również została wstrzymana, a festiwal ma się odbyć w przyszłym roku w dniach 2-4 i 8-11 września.

– We wrześniu 2022 roku znów będziemy razem i będziemy gotowi na najlepszy Rock In Rio w historii, kiedy będziemy świętować pokój i życie – mówi Roberto Medina prezes i założyciel Rock In Rio.

Organizatorzy Glastonbury już w styczniu zadeklarowali, że nie mają możliwości przeprowadzenia tegorocznej edycji imprezy i odwołali ją. Wiemy już także, że w kwietniu w Kalifornii nie odbędzie się Coachella. W przypadku tej drugiej imprezy organizatorzy pozostawiają sobie jednak furtkę i nie rezygnują z niej ostatecznie. W Polsce obserwujemy przygotowania m.in. do Open’era, Mystic Festivalu czy Pol’And’Rock Festivalu – organizatorzy każdej z tych imprez zapewniają, że je przeprowadzą. Nieco ostrożniej do sprawy podchodzi sztab odpowiedzialny za OFF – z obozu organizatorów katowickiej imprezy dowiadujemy się, że liczą się tym, że tegoroczna edycja może nie dojść do skutku.

Iskierka nadziei przychodzi z Wielkiej Brytanii. Po tym jak Anglicy zgasili ją, odwołując Glastonbury, teraz podpalają na nowo, zapowiadając, że zaplanowane na 27-29 sierpnia festiwale w Reading i Leeds prawdopodobnie dojdą do skutku.

– Jeśli wszyscy w wieku ponad 50-60 lat zostaną zaszczepieni do końca maja, to nic nas nie zatrzyma – deklarują organizatorzy obu imprez.

Polecane

Share This