Kolejni artyści na Seven Festival


2012.03.06

opublikował:

Kolejni artyści na Seven Festival

Znani są kolejni  wykonawcy, którzy zagrają w tym roku na Seven Festival Music & More Węgorzewo 2012, który odbędzie się w dniach 12-15 lipca.  Do  już  potwierdzonych Armii, Luxtorpedy, Farben Lehre,  KSU, Jelonka  i Power of Trinity doszły: New Model Army, Coma i My Riot.


NEW MODEL ARMY

Zespół New Model Army powstał w 1980 roku w Bradford, w Wielkiej Brytanii. To formacja post-punkowa , która swoją nazwę zapożyczyła od stworzonej przez Olivera Cromwella w dobie angielskiej wojny domowej nowej brytyjskiej armii. Od samego początku istnienia liderem zespołu pozostaje Justin Sullivan. Od chwili debiutu w 1984 roku płytą „Vengeance” zespół nagrał już dziesięć kolejnych albumów, zyskując sławę i uwielbienie rzesz fanów. Ostatnią płytą grupy z premierowym materiałem jest „Today is a Good Day” z 2009 roku. Natomiast w 2010 ukazała się „Anthology”, podsumowująca muzyczny dorobek Brytyjczyków. Zespół w swojej twórczości łączy nowofalowy rock z celtyckim folkiem czy rockiem alternatywnym, a nawet z metalem! W tekstach muzycy nie stronią od polityki, historii i ważnych problemów społecznych – warto dodać, że w początkowych latach działalności New Model Army stawiali się w opozycji do polityki Margaret Thatcher, w latach późniejszych zaś zdecydowali się na otwartą krytykę polityki Stanów Zjednoczonych.

COMA

Coma powstała w 1998 roku w Łodzi. Początkowo był to projekt gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka. Inspirowani dokonaniami Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin zwerbowali pozostałych muzyków i utworzyli zespół Coma. „Pierwsze wyjście z mroku”, czyli debiutancki album grupy, ukazało się w 2004 roku. W tym tez roku Coma wystąpiła po raz pierwszy w Węgorzewie zdobywając wszystkie najważniejsze trofea.  To właśnie z tej płyty pochodzą kultowe już utwory „Spadam” czy „Leszek Żukowski”. Kolejne wydawnictwa umożliwiły zespołowi wejście do ścisłej czołówki polskiego rocka. Najnowszy, nazywany „Czerwonym”, album przyniósł grupie jeszcze większy rozgłos dzięki piosence „Los Cebula i Krokodyle Łzy”, która utrzymuje się na pierwszych miejscach polskich list przebojów.

Coma intensywnie koncertowała w 2011 roku, promując Czerwony Album, jednak panowie zdecydowali się na odpoczynek i ogłosili przerwę w działalności do końca stycznia. Wiosenno-letnia trasa będzie okazją do odświeżenia utworów z najnowszego albumu i okazją do przypomnienia sobie starszych dokonań zespołu.


MY RIOT

My Riot jest projektem Glacy, lidera poznańskiego Sweet Noise i sopockiego producenta breakbeatowego Hackera. Narodził się w trakcie dwuletniego pobytu Glacy w Los Angeles – panowie regularnie przesyłali sobie wyniki własnych muzycznych eksperymentów. W 2010 roku stworzony w ten sposób materiał nagrali w studio. Efektem ich pracy jest album „Sweet Noise”, przy którym pracował również John „Loud” Davis (ma na koncie współpracę z The Prodigy, U2 czy White Lies). Jak zapewnia Glaca: „My Riot to połączenie nowoczesności, rytmu ulicy, progresji, rocka, punk rocka, soulu, siły słowa i ogromnej pasji”. Obecnie w skład grupy wchodzi sześciu muzyków. Na swoim koncie mają również współpracę z poznańskim raperem Peją, który pojawił się w utworze „Sam Przeciwko Wszystkim”. Glaca, który  w 1994 roku wraz ze Sweet Noise  wygrał węgorzewski Festiwal pojawi się na nim po długiej nieobecności, po raz pierwszy od 2003 roku.


Polecane

Share This