Kolejni Wykonawcy MTV Gdańsk Dźwiga Muzę


2009.05.12

opublikował:

Kolejni Wykonawcy MTV Gdańsk Dźwiga Muzę

 „Na scenie Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę jest miejsce nie tylko dla gwiazd światowego formatu, ale również dla „świeżej krwi” polskiej muzyki rozrywkowej. Cieszy nas możliwość zaprezentowania festiwalowej publiczności zarówno „starych, rockowych wyjadaczy”, takich jak Golden Life, jak i młodych gniewnych, czyli zespołów Manchester i Ziemianie” – mówi Przemysław Kuśmierski z gdańskiej Sceny Muzycznej, współorganizator Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2009.

Golden Life to bardzo dobrze rozpoznawalna marka na polskim rynku muzycznym. Zespół powstał pod koniec lat 80. w Trójmieście. Muzyka Golden Life to energetyczna fuzja rocka z popem. Od 1991 roku formacja intensywnie koncertuje w Polsce i poza granicami kraju. W 1992 roku Golden Life pokonało około trzydziestu konkurentów i przywiozło statuetkę z MTV Bregenz Pop Song Festival. Na koncie mają wiele przebojów. Te najbardziej znane to: „Oprócz błękitnego nieba”, „Wszystko to co mam”, „24.11.94” (singel poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej 24 listopada 1994), „Dobra dobra dobra”, „Helikopter” czy „Napinacz 2000”. W 2000 roku zespół wystąpił na „Inwazji Mocy” jako support The Stranglers. W tym samym roku ukazała się kompilacja największych hitów grupy – płyta „Gold”. W maju 2008 roku grupa zaangażowała się w akcję „Złote Życie”. Hasłem przewodnim projektu jest zdanie: „Wyrażam zgodę na transplantację”.

Manchester to grupa, która powstała w 2006 r. w Toruniu. Grają muzykę brit pop z domieszką punk rocka. W ciągu trzech lat udało im się zdobyć kilkanaście wyróżnień. Do najważniejszych, w dorobku zespołu, należy zajęcie drugiego miejsca w programie dla młodych talentów „MTV Rockuje”, a także zwycięstwo na festiwalach: Przestrzeń Muzyki, Nokia Trends Lab oraz TOP Trendy 2008 (nagroda publiczności i nagroda Internautów). 14 listopada 2008 r. wydali debiutancki krążek zatytułowany „Manchester”. Pochodzą z niego trzy single, które są doskonale znane polskiej publiczności – „Dziewczyna gangstera”, „Nie na pierwszej randce” i „Berlin lubi deszcz”.

Ziemianie „urodzili się” w 2007 r. Czy są dziećmi rybaka? Istnieje duże prawdopodobieństwo takiego stanu rzeczy, bo pochodzą z Trójmiasta. Są nieszablonowi. Inspirują ich m.in. liryczne zaśpiewy prawosławnych mnichów, peruwiański underground, trash na syntezatorach, wąsy, muzyka country, The Beatles, Morbid Angels, Krystyna Prońko i Johnny Cash. Jeśli chcecie posłuchać muzyki spod znaku elektro moto hello diesel jazz to Ziemian spotkacie na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę w Gdańsku. Wtedy uwierzycie w zdanie, że Ziemianie pochodzą z innej planety.

Przypominamy, że wśród gwiazd zagranicznych, które wystąpią 11-12 lipca 2009 r. w Gdańsku znalazły się: Joss Stone, Black Rebel Motorcycle Club, Katie Melua, Kat Deluna, Ringside i Mumiy Troll.

Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę odbędzie się w dniach 11-12 lipca 2009.

Polecane

Share This