Kolejny czarnoskóry zastrzelony przez amerykańską policję. Killer Mike i T.I. reagują


2020.06.14

opublikował:

Kolejny czarnoskóry zastrzelony przez amerykańską policję. Killer Mike i T.I. reagują

Po śmierci George’a Floyda w Stanach Zjednoczonych wybuchły protesty oraz zamieszki. Rozgorzała także dyskusja na temat nierówności społecznych, rasizmu czy brutalności służb. T.I. i Killer Mike domagali się sprawiedliwości w sprawie Floyda i przy okazji wspominali inne podobne przypadki. Tymczasem w Atlancie znów wybuchły protesty, tym razem po tym jak policja śmiertelnie postrzeliła 27-letniego czarnoskórego Raysharda Brooksa.

Do zdarzenia doszło w piątkową noc. Mężczyzna usnął w samochodzie stojąc w kolejce do drive-thru sieci fast foodów Wendy’s. Wezwano służby i okazało się, że 27-latek jest nietrzeźwy. W czasie zatrzymania stawiał opór, złapał za teaser jednego z funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Wtedy został śmiertelnie postrzelony.

SPRAWDŹ TAKŻE: Taylor Swift: Złoczyńcy nie zasługują na posągi

Głos w sprawie zabrali T.I. i Killer Mike. Reprezentanci Atlanty mają dość sytuacji jaka panuje w Stanach Zjednoczonych i nie mogą uwierzyć w to co się dzieje. Obaj zaapelowali za pośrednictwem social mediów do swoich fanów. Killer Mike nie może patrzeć na to co się dzieje w jego rodzinnej Atlancie.

Brooks powinien dziś żyć. Powinien obudzić się z ciężkim kacem, a nie umierać – napisał Killer Mike – Potrzebujemy zmiany prawa. Zmiany, która nie pozwoli strzelać w ludzi kiedy uciekają. Jeśli nie posiadają broni, policja nie powinna używać broni tylko gonić tego człowieka. Jeśli ucieknie, to ucieknie – stwierdził i dodał, że należy powstrzymać zabijanie obywateli przez policję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#RayshardBrooks should be alive this morning. He should be waking up (hungover or drunk in the tank depending on whether he was apprehended) and not dead. If I’m the Wendy’s worker who called the police, I feel like shit this morning because a call for a man sleeping in a car should not have ended with his killing. If I’m the people with the child in the car, I feel helpless and hurt. If I’m that child, I’m scared shitless of anyone with a uniform and a gun. If I’m the angry white or black guy who was filming and saying, “I watched y’all for twenty minutes,” I’m wondering what else I could have done? I am mad as hell and I am saddened beyond consolation. At a minimum, we need a law that prevents shooting a person while they’re fleeing. If there is no weapon, fleeing from an officer should be a foot chase and radio race. If a person gets away, they get away. As I have said before, I will continue to look to and support grassroots organizations who are doing the work, day in and day out. If there are groups who you know are organizing to end police killings, @ them so we can follow and support. ⚫️ Let us Continue to #PlotPlanStrategizeOrganizeMobilize! If you are in ATL and want to know who is doing the work already brother Kalonji Changa (@whohetalkingto) is. His org is Commumitymovementbuilders.org. A true organizer he ain’t polite! He is effective! His org does the work. Please @ others that do as well!

Post udostępniony przez Killer Mike (@killermike)

SPRAWDŹ TAKŻE: Sarius: Nie próżnowałem i wracam sto razy świeższy

W podobnym tonie wypowiadał się T.I..

Nie będę publikował nagrania, ponieważ uważam, ze za każdym razem jak je oglądamy to umiera także część nas. To nie jest Atlanta jaką znam. Domagamy się sprawiedliwości – napisał na swoim Instagramie.

Polecane


Share This