Kolejny Koncert Festiwalu Jazz Jamboree 2009


2009.12.03

opublikował:

Kolejny Koncert Festiwalu Jazz Jamboree 2009

Już 5 grudnia, ogodzinie 20.00, w klubie Loft 44, przy ul. Powązkowskiej 44, odbędzie się przedostatni koncert w ramach 51. Edycji Festiwalu Jazz Jamboree, zatytułowany „New Way Jazz”. Gwiazdami wieczoru będą Marcin Masecki i Tymon Tymański.

 

Na scenie klubu Loft 44 zaprezentują się młodzi, polscy i utalentowani muzycy, którzy doskonale opanowali technikę współczesnego jazzu, a także tworzą nowe trendy w tradycyjnej stylistyce jazzowej, czerpiąc inspirację z motywów narodowych i muzyki pozaeuropejskiej.

Podczas koncertu wystąpi utalentowany pianista Marcin Masecki, który już jako 18-latek otrzymał stypendium w Berklee College of Music w Bostonie, gdzie uczył się dwa lata i równocześnie występował z zespołami amerykańskimi. W Polsce pracował m.in.: z Tomaszem Stańko, Zbigniewem Wegehauptem i z zespołem Alchemik. W Loft44 zagra w duecie z perkusistą Ziv Ravitzem.

Kolejną gwiazdą, która wystąpi na festiwalowym koncercie, będzie kompozytor, multi-instrumentalista i felietonista: Tymon Tymański. Kompozytorowi towarzyszyć będzie jego nowe muzyczne przedsięwzięcie Polish Brass Ensemble, który tworzą: leader Ryszard Tymon Tymański – kontrabas, Bronisław Duży – puzon, Antoni „Ziut” Gralak – trąbka, tenor, Aleksander Korecki – flet, saksofon altowy, Irek Wojtczak – saksofon tenorowy i sopranowy, flet, klarnet basowy, Kuba Staruszkiewicz – perkusja.

Bilety na Koncert New Way Jazzmożna kupić w cenie od 40 zł (dla studentów), 60 zł (miejsca stojące) i 85 zł (miejsca siedzące) za pośrednictwem: www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz www.eventim.pl.

Przed fanami Jazz Jamboree jeszcze tylko jeden koncert zatytułowany Jacek Kaczmarski na jazzowo – Jazz Muzyką Wolności, który odbędzie się 13 grudnia, w 28. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego oraz z okazji 20. rocznicy upadku komunizmu. Podczas koncertu, który odbędzie się w Sali Palladium o godzinie 20.00, zostaną zaprezentowane utwory barda ruchu wolnościowego – Jacka Kaczmarskiego –  w jazzowej interpretacji.

Polecane

Share This