Tekashi pozwany przez innegio rapera


2020.02.11

opublikował:

Tekashi pozwany przez innegio rapera

Nad artystą znów zebrały się czarne chmury –  tym razem z powodu muzyki. Tekashi 6ix9ine oraz jego wytwórnia 10K Projects zostali oskarżeni przez Young Gordona o kradzież jego wokalu i użycie go w intro do kawałka „Stoopid”. Chodzi o 9-sekundowy fragment jaki Young Gordon nagrał kilka lat wstecz.

„You already know, it be the boy Yung Gordon // You rockin’ with Take Money Promotions // Aye Take Money Promotions, give ’em that new s*** no foo s***. Let’s go!!”

Jak twierdzi artysta, nigdy nie zgodził się na jego wykorzystanie, ani nie podpisywał żadnej umowy z wytwórnią czy raperem. Kawałek z prawdopodobnie ukradzionym wokalem został usunięty z oficjalnego kanału Tekashi’ego, ale za chwilę pojawił się już na innym kanale.

 

W grudniu ubiegłego roku Tekashi 6ix9ine usłyszał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w związku z oskarżeniami wymuszenia, zastraszania, związku z próbą zabójstwa rapera Chief Keefa oraz sprzedaż heroiny i posiadanie broni. Groziło mu 47 lat za kratkami, ale dzięki wzorowej współpracy ze służbami posiedzi zaledwie 24 miesiące. Jak twierdzi jego prawnik, nie wykluczone, że amerykański raper wyjdzie zza krat wcześniej niż zasądzony wyrok i być może pojawi się na wolności już latem tego roku.

Polecane

Share This