Kolejnym DJ-om grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.


2010.11.28

opublikował:

Kolejnym DJ-om grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

DJ-je bez licencji w Białymstoku. Policja zatrzymała ponad 600 nielegalnych nośników. Dwóm DJ-om grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Kolejnym miastem, po Poznaniu i Warszawie, w którym prowadzona jest ogólnopolska akcja policji kontroli kubów muzycznych jest Białystok. W toku czynności przeprowadzonych w dniu 19.11 br. Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą wykrył, że w jednym z białostockich klubów pracujący tam DJ-je odtwarzają muzykę z kopii nagrań muzycznych, nie posiadając stosownej licencji DJ-skiej. Policja zatrzymała ponad 600 nielegalnych nośników z muzyką. Za wykroczenie to grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Policja planuje kolejne kontrole klubów muzycznych w całej Polsce.

Związek Producentów Audio Video w imieniu właścicieli praw producenckich skieruje wnioski do prokuratury. Jednocześnie, w trosce o dobro osób bawiących się w klubach, ZPAV chciałby przypomnieć wszystkim DJ-om oraz organizatorom imprez, że na stronie http://dj.zpav.pl/ istnieje możliwość zawarcia stosownej umowy jednocześnie ze wszystkimi uprawnionymi organizacjami, zawarte są tam również wszelkie niezbędne informacje umożliwiające legalne działanie DJ-om.

* * *

Związek Producentów Audio Video jest stowarzyszeniem producentów fonogramów i wideogramów. ZPAV powstał w 1991 roku z inicjatywy osób z branży muzycznej, przede wszystkim w celu reprezentowania interesów legalnych producentów w obliczu piractwa fonograficznego, które na początku lat 90. sięgało 95 proc. ZPAV, posiadając zezwolenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, chroni praktycznie wszystkich producentów nagrań funkcjonujących na polskim rynku.

ZPAV jest polską Grupą Krajową Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI), która zrzesza i reprezentuje światowy przemysł muzyczny (ponad 1400 firm w 66 krajach).

Tagi


Polecane

Share This