Kombajn powraca z koncertami


2012.03.08

opublikował:

Kombajn powraca z koncertami

W drugiej połowie marca zespół zawita do trzech miast na południu Polski. Rzeszów 22 marca w klubie Od zmierzchu do świtu, 23 marca w Krakowie w klubie Magazyn kultury i 24 marca w Bielsku Białej w klubie Salamandra.

Kombajn do zbierania kur po wioskach to świebodzińska formacja, która powstała w 2001 roku. Mają na swoim koncie liczne nagrody. I miejsce w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Rockowych w 2001 roku, Najlepsza Osobowość Sceniczna na „Rock Gorzów Festiwal” oraz I miejsce na Festiwalu Amatorskich Zespołów w Gnieźnie w 2002 roku, a także I-sze miejsca: na Jeleniogórskiej Lidze Rocka w 2003 roku, na gorzowskim „Rock Gorzów Festiwal” w 2003 roku, na Festiwalu Rockowy w Węgorzewie w 2003 roku oraz na zielonogórskim Festiwalu „Rock Nocą” również w 2003 roku. Dzięki powyższym sukcesom, zespół zarejestrował maxisingiel „Ćwa” a ich utwór „Połączenia” Piotr Kaczkowski zamieścił na płycie Minimax.pl. Rok później zespół nagrał demo „Dziś polecamy kotlet szlachecki”.

Przede wszystkim zespół nagrał trzy płyty. „Ósme piętro”, „Lewa strona literki M’ i najnowsze wydawnictwo, które swoją premierę miało w październiku 2011 roku „Karmelki i gruz”. Po wielu latach przygód, zmian w składzie, zmian w historii Świata, jak i wielu innych, mało istotnych rzeczy, w lutym 2011 roku zarejestrowany został materiał dedykowany na nową płytę Kombajnu do zbierania kur po wioskach. Odpowiedź na pytanie o genezę nazwy leży gdzieś obok Świętego Graala, ale dlaczego „Karmelki i gruz”? Najbrzydsza strona polskich miast okraszona słodkością dzieciństwa, tak jak cukierki „Kamyki”, które dostawaliśmy od babć – słodka polewa, a w środku okrutny orzech arachidowy, na którym o mały włos nie łamaliśmy sobie zębów. I tu objawia się jakby istota muzyki i tekstów. Kiedy brzydkie staje się ładne.

   

Skład:

Marcin Zagański – śpiew, gitara akustyczna

Paweł Koprowski – gitara

Tomasz Piechowiak – perkusja

Witold Przepióra – gitara basowa

Tomek Śliwka – gitara

 

Koncerty:

22.03 Rzeszów, Od zmierzchu do świtu, godz. 19:30, cena: 20/25zł

23.03 Kraków, Magazyn kultury, godz. 20:00, cena: 20/25zł

24.03 Bielsko – Biała, Salamandra, godz. 20:00, cena: 20/25zł

Polecane

Share This