Komu wersów zazdrości Ten Typ Mes? Raper wskazuje ikonę polskiej piosenki


2021.04.21

opublikował:

Komu wersów zazdrości Ten Typ Mes? Raper wskazuje ikonę polskiej piosenki

fot. Wiktor Franko

Podczas ostatniego Q&A jeden z z fanów zapytał Mesa, czy ten może wskazać wersy innego artysty, o które jest zazdrosny i żałuje, że to nie on jest ich autorem.

– Ja jestem pan Maleńczuk, syn Edwarda, moja głowa to bomba, a pięść to petarda – żaden inny dwuwers mnie tak nie zamiótł w dzieciństwie. To było jak wezwanie do pisania i jednoczesny zakaz lania wody – napisał Mes.

Ten Typ Mes z kapitalnym singlem i technologiczną nowinką

Po ubiegłorocznym albumie projektu Biały Tunel czas na solowy krążek Tego Typa Mesa. Artysta zapowiada nowy materiał singlem w formie unikatowego NFT. To pierwsze NFT z muzycznego mainstreamu w Polsce.

„Only in Warsaw” to pocztówka z niepokonanego miasta, które Mes chce widzieć tym razem jako gościnne i atrakcyjne miejsce do życia. Muzyka Atutowego nie pozostawia złudzeń: chodzi o odpoczynek od pandemicznego przytłoczenia. Raper nawiązał też artystyczną współpracę ze swym wieloletnim kumplem, ilustratorem Marcinem Szambelanem, który namówił go na pionierski ruch: stworzenie unikatowego NFT.

– Token jest tylko jeden (sic!), a czy/ile razy zmieni właściciela – przekonamy się wkrótce. NFT zrewolucjonizowały już rynek sztuk wizualnych; jak będzie na styku muzyki i grafiki? Kombinujcie na foundation.app. NFT okołomuzyczne wypuścili niedawno Aphex Twin, Azaelia Banks czy Snoop Dogg. W analogowym skrócie: to tak, jakby singiel ukazał się na jednym, unikatowym winylu – czytamy w opisie singla.

Nowy album Tego Typa Mesa ukaże się jesienią nakładem jego wytwórni Alkopoligamia.com. Aukcję znajdziecie pod tym linkiem.

Polecane

Share This