Koncert charytatywny „Bez jutra nie da się żyć”


2011.05.24

opublikował:

Koncert charytatywny „Bez jutra nie da się żyć”

Koncert charytatywny „Bez jutra nie da się żyć” odbędzie się na rzecz Fundacji „Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej”.

Na jednej z najlepszych warszawskich scen teatralno-koncertowych wystąpi kilkunastu znanych i lubianych artystów: Olga Bończyk, Stanisława Celińska, Katarzyna Groniec, Ewelina Flinta, Joanna Lewandowska-Zbudniewek, Natalia Sikora, Magda Umer, Jacek Bończyk, Mirosław Czyżykiewicz, Artur Gadowski, Krzysztof Jakowicz, Krzysztof Majchrzak, Adam Nowak, Stasiek Wielanek, Zbigniew Zamachowski oraz zespół muzyczny KAMELEON. Wszyscy artyści wystąpią charytatywnie.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup pomp infuzyjnych dla Kliniki Anestezjologii Pediatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pompy infuzyjne, zarówno strzykawkowe jak i kroplówkowe, są nieodłącznym wyposażeniem współczesnej intensywnej terapii, szczególnie u dzieci najmłodszych, gdzie dokładne i nieprzerwane dawkowanie leków jest warunkiem powodzenia leczenia. Tradycyjne kroplówki podawane do bardzo delikatnych i wąskich żył niemowlęcych nie sprawdzają się w praktyce i dlatego konieczne jest stosowanie urządzeń elektronicznych o znacznym stopniu dokładności oraz niezawodności. Nierzadko u jednego ciężko chorego dziecka używane jest do 20 takich urządzeń w tym samym czasie. Pompami strzykawkowymi podawane są leki podtrzymujące czynność serca, poprawiające krążenie krwi w naczyniach, przeciwbólowe, nasenne, antybiotyki i wiele innych. Konieczność odżywiania dzieci drogą dożylną wymusza z kolei stosowanie pomp kroplówkowych, podających z dużą dokładnością mieszaniny odżywcze. Bez pomp leczenie najciężej chorych dzieci jest niemożliwe.

Gorąco zachęcamy do udziału w koncercie! Cegiełki wstępu, w cenie 100 złotych, można kupować w kasach OCH-Teatru oraz Teatru Polonia.

Organizatorami koncertu są Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Szczegóły na stronach internetowych:

www.mimowszystko.org oraz www.ochteatr.com.pl.

Polecane

Share This