Koncert grupy Jaga Jazzist w Poznaniu


2011.02.01

opublikował:

Koncert grupy Jaga Jazzist w Poznaniu

Bilety na występ trafią do sprzedaży pod koniec tygodnia. Będą kosztować 45 zł w przedsprzedaży oraz 55 zł w dniu koncertu. Do nabycia w poznańskich punktach: CIM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe, Carton Shop oraz eventim.pl.

Jaga Jazzist to prawdziwy fenomen na europejskiej scenie. Dziesięcioosobowy kolektyw zyskał niemałą popularność grając muzykę opierającą się jakimkolwiek gatunkowym klasyfikacjom. Grają tzw. nu-jazz, nie stronią jednak od elektroniki, czy elementów progresywnych. Lubią zarówno Zappę jak i Bjork, Milesa Davisa, ale też Sigur Ros i The Beatles.

Ich twórczość zachwyca zarówno recenzentów pism jazzowych jak i tradycyjnie rockowych czy alternatywnych. Jaga Jazzist grają też fenomenalne koncerty – o czym świadczy choćby ranking The Guardian z 2004 – gdzie, w rankingu najlepszych występów Norwegów wyprzedzili jedynie The Roots, Radiohead i PJ Harvey. Do fanów Jaga Jazzist zaliczają się m.in. Jonny Greenwood z Radiohead czy Omar Rodriguez z The Mars Volta.

Zespół ma na koncie pięć płyt długogrających oraz cztery minialbumy. „One Armed Bandit” (2010) to ostatni, długo oczekiwany album popularnych Jaga Jazzist. Wydany po kilkuletniej przerwie przynosi moc atrakcji: nowy jazz, afrobeat, orkiestrowe aranżacje, taneczna elektronika i kozacki pop, a wszystko to zagrane z wirtuozerskim rozmachem i niezwykłym groove’m, a przy tym w przewrotnym karnawałowym duchu.

Polecane

Share This