Koncert Jake`a Bugga dopiero w przyszłym roku


2013.11.20

opublikował:

Koncert Jake`a Bugga dopiero w przyszłym roku

Z przyczyn niezależnych od organizatora koncert Jake’a Bugga, zaplanowany na 30 listopada w warszawskim Palladium, zostaje przeniesiony na rok 2014 – poinformowała agencja Go Ahead, organizator koncertu artysty. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność na nową datę występu, którą podamy w najbliższym możliwym czasie. Wejściówki można zwracać w punktach ich zakupu. Za zaistniałe niedogodności przepraszamy. Przykra wiadomość, zwłaszcza w kontekście faktu, że od wczoraj w sklepach można kupić nowy album Jake`a Bugga zatytułowany „Shangri La”.

To przyszłość muzyki – powiedział o twórczości Jake`a Bugga sam Noel Gallagher, a młodym muzykiem zachwycali się już m.in. Lily Allen, Elton John, Damon Albarn oraz muzycy Coldplay czy Snow Patrol. Przede wszystkim jednak ten 19-letni chłopak z gitarą podbił serca brytyjskiej publiczności. Jego wydana w październiku 2012 roku debiutancka płyta „Jake Bugg” od razu trafiła na pierwsze miejsce UK Album Chart. Wydaje się też, że od sensacyjnego debiutu Arctic Monkeys w 2005 roku, nie było na brytyjskiej scenie muzycznej nikogo, kto tak doskonale potrafiłby oddać nastroje młodego pokolenia.

Fenomen Jake`a polega jednak głównie na tym, że jego niezwykle szczere piosenki przemawiają nie tylko do nastolatków, ale też do ich rodziców. W swojej twórczości młody artysta składa swoisty hołd twórczości wszystkich wielkich z przeszłości – Dylanowi, The Beatles czy The Rolling Stones. To jakby Dylan spotkał się z Arctic Monkeys – mówi o muzyce swojego protegowanego Noel Gallagher. I chyba nie dałoby się znaleźć bardziej trafnego porównania.

Polecane

Share This