Koncert premierowy albumu „Trzy sny” w Hybrydach


2018.04.12

opublikował:

Koncert premierowy albumu „Trzy sny” w Hybrydach

foto: mat. pras.

Kuby Kornackiego i zespołu „Kanaan” osobom związanym z chrześcijańską sceną muzyczną przedstawiać nie trzeba. To marka sama w sobie. Dowodem jest płyta „Tato”, która na warszawskim festiwalu Debiuty w 2013 r. zgarnęła wszystkie możliwe nagrody.

Z początkiem kwietnia br. ukazała się ich nowa płyta pt. „Trzy sny”. A już jutro, tj. 13 kwietnia o godz. 19.00, w warszawskim klubie Hybrydy odbędzie się koncert premierowy tego autorskiego projektu.

Nowy album „Trzy sny” – by oddać głos liderowi „Kanaanu”– to „trzy odsłony spotkania z Panem Bogiem”. Projekt zachwyca, wzrusza, bawi, zmusza do refleksji. Zawiera dźwięki, które przypadną do gustu zarówno wielbicielom funku, popu, jazzu, jak i bossa novy, a nawet… kabaretu. Do współpracy zostali zaproszeni znakomici artyści polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej. Projekt jest wielowymiarowy, nie tylko pod względem muzycznym. Zestaw zawiera płytę z muzyką (14 utworów), nagranie koncertu DVD oraz książkę z tekstami piosenek i towarzyszącymi im literackimi impresjami, bogato ilustrowaną kadrami z filmów animowanych stworzonymi specjalnie do wykonywanych utworów. Wewnątrz książki jest wiele zdjęć z prapremierowego koncertu w Filharmonii Kaszubskiej, po którym padły niezapomniane słowa Dariusza Bugalskiego z radiowej Trójki: „Nigdy nie uwierzyłbym, że będę prowadził koncert, w którym artyści tyle mówią o Bogu. Ale też nie uwierzyłbym, że można o Nim mówić w taki sposób. Cieszę się, że tu jestem”.

Oddać atmosferę bezpośredniego spotkania z koncertu jest bardzo trudno, a właściwie chyba się nie da. Wyjątkową okazją doświadczenia muzyki Kuby Kornackiego i zespołu „Kanaan” na żywo jest więc piątkowe spotkanie w Hybrydach. Zapis koncertu załączonego do zestawu na płycie DVD jest na pewno wart zobaczenia, a po spotkaniu z artystami już bezpośrednio na scenie może stać się również okazją do porównania interpretacji poszczególnych utworów. Bo – jak wiadomo –każde wykonanie wnosi coś nowego. Gwarantujemy więc, że poczujecie ten muzyczno-literacko-aktorski klimat wieloma zmysłami, na różnych płaszczyznach. Zachwyci on was i zaczaruje, przenosząc w świat dźwięków i piosenek z „tekstem”.

Bilety na koncert w cenie 39 zł są do nabycia na Eventim.pl. Album „Trzy sny” do nabycia na www.edycja.pl oraz w dobrych księgarniach i sklepach z muzyką.

Polecane

Share This