Koncert The Chainsmokers pod lupą władz Nowego Jorku


2020.07.28

opublikował:

Koncert The Chainsmokers pod lupą władz Nowego Jorku

fot. mat. pras.

Stany Zjednoczone są jednym z krajów najdotkliwiej dotkniętych przez koronawirusa. Nic dziwnego, że tamtejsze władze ostro reagują na próby organizacji koncertów wbrew obowiązującemu reżimowi sanitarnemu i zalecanemu dystansowi społecznemu. The Chainsmokers zagrali w weekend w Nowym Jorku charytatywny koncert, któremu przyświecało hasło Safe & Sound. Problem w tym, że z „safe” nie miało to dużo wspólnego, dlatego grupa może mieć teraz kłopoty.

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zapowiedział, że nowojorski departament zdrowia imprezą, która odbyła się w Southampton w hrabstwie Suffolk. – Opublikowane w sieci nagrania z koncertu pokazują poważne naruszenia dystansu społecznego. Jestem tym przerażony. Nie będziemy tolerować lekkomyślnego podejścia do zdrowia publicznego – informuje Cuomo. – Nie wiem, jak władze Southampton mogły wydać pozwolenie na organizację takiej imprezy, jakim cudem uznali, że będzie to legalne i nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia publicznego – wtóruje dr Howard Zucker, nowojorski komisarz ds. zdrowia.

Organizatorzy imprezy tłumaczą, że dołożyli wszelkich starań, by zachęcać uczestników imprezy do przestrzegania dystansu społecznego i noszenia maseczek. Poniższe nagranie pokazuje, że na wiele ich starania się nie zdały.

Polecane

Share This