Koncert The Cuts + Das Moon


2012.03.13

opublikował:

Koncert The Cuts + Das Moon

22.03.2012, Sen Pszczoły (Inżynierska 3),

godz. 20:00

bilety 20/25 PLN

Grupa The Cuts rusza w trasę po Polsce. Na koncertach zespół zaprezentuje nie tylko tak znane utwory, jak „Pokój na jedną noc”, „Martwy kwiat” czy „Smutna dziewczyna”, ale również zupełnie nowy materiał, który znajdzie się na ich trzeciej płycie.

Ta trasa koncertowa to składająca się z 21 występów prapremiera trzeciej płyty zespołu, która powinna pojawić się w sklepach już wiosną. Na koncertach zespół zaprezentuje większość utworów, które będzie można znaleźć na nowym krążku.

Patronem ogólnopolskim trasy jest Polskie Radio – Czwórka.

Na większości koncertów przed The Cuts wystąpi warszawska formacja Das Moon. Więcej o zespołach i trasie można przeczytać na www.thecuts.pl oraz www.dasmoon.pl


THE CUTS

The Cuts tworzy muzykę electro z domieszką gitarowego indie-rocka.

Prawdziwe narodziny The Cuts zespół datuje na styczeń 2008 roku, kiedy grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty „Syreny nad miastem” 3 marca 2009 roku.

The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością. W lipcu 2008 roku zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008. Jurorzy festiwalu wybrali The Cuts i siedem innych zespołów spośród prawie trzystu zgłoszeń nadesłanych na konkurs.

W roku 2009 zespół wystąpił na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie „Premiery” zagrał utwór „Pokój na jedną noc”.

„Pokój na jedną noc” zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 ?pt. „Nadaje się! 2009”.

The Cuts są także zdobywcami wyróżnienia w plebiscycie „CZŁOWIEK ROKU 2008” w dziedzinie Kultura, przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse.

1 października 2010 ukazała się druga płyta zespołu, pt. „Czarny Świat”. Promował ją singiel „Anastazja”, który między innymi znalazł się na wydanej przez Polskie Radio „Czwórka”, pierwszej w Polsce składance na pendrive’ie.

W lutym 2011 roku do stacji radiowych i telewizyjnych trafił kolejny singiel i teledysk The Cuts – „Martwy Kwiat”. W marcu 2011 zespół otrzymał statuetkę SYRIUSZ 2011 – Nagrodę Prezydenta Miasta Piły w kategorii Sukces Kulturalny Roku.

Obecnie grupa pracuje nad trzecią płytą, której premiera jest planowana na rok 2012.

DAS MOON

DAS MOON to krok w stronę nieco innej estetyki – electro industrial popu. To połączenie mocnego, industrialnego brzmienia z zawadiackim, erotycznym electro. Chropowatym bitom i syntezatorom towarzyszą gitara, bas i instrumenty perkusyjne oraz niepokorny głos Daisy Kowalsky, charyzmatycznej wokalistki i autorki tekstów. Ważnym elementem koncertów DAS MOON są synchroniczne projekcje wideo.

DAS MOON tworzą: Daisy Kowalsky – wokalistka, autorka tekstów  i poetka (Frajerom śmierć i inne historie, 2007, Kto zabił Bambi, 2009); DJ Hiro Szyma, didżej i producent muzyczny, absolwent warszawskiej ASP; Musiol, producent muzyki elektronicznej i multimediów (studiował w bostońskim Berklee College of Music) i prawnik; Paweł Gawlik, basista i producent muzyczny, oraz Ciepły – perkusista, autor muzyki do programów telewizyjnych, kolekcjoner winyli.

Inspiracjami dla DAS MOON są m.in. Einstürzende Neubauten, The Prodigy, Laibach,  Kraftwerk, Depeche Mode, Yazoo, Nico i Sonic Youth.

W maju 2011 nakładem Polskiego Radia ukazała się pierwsza płyta DAS MOON pt. „Electrocution”, na którą składa się 14 utworów.  Album zmasterowali Emily Lazar i Joe LaPorta w renomowanym nowojorskim studiu The Lodge (ostatnio zmasterowali album Björk – „Biophilia”). Na płycie znajduje się też pierwszy teledysk zespołu, „Street”, w reżyserii Romana Przylipiaka, wyprodukowany przez Fundację Art’n Progress.

W maju 2011 r. jury Warsaw Orange Festival wybrało utwór z płyty „Electrocution” – „I Like It” do finału walki z 9 innymi zespołami o występ na Festiwalu obok Moby’ego, Jamiroquaia i Skunk Anansie. W listopadzie 2001 r. tytułowy utwór z albumu „Electrocution” znalazł się w finałowej dwudziestce pierwszej polskiej edycji festiwalu Electronic Beats.

Polecane

Share This