Koncerty Babylon Circus w ramach dwóch festiwali


2010.02.25

opublikował:

Koncerty Babylon Circus w ramach dwóch festiwali

Babylon Circus powraca do Polski z nowym albumem i zupełnie nowym obliczem przesiąkniętym duchem chanson. Słuchając „La Belle Etoile” odnosi się wrażenie, że są bardziej francuscy niż paryskie bagietki, ale naprawdę dopiero koncerty ukazują niesamowitą dynamikę i teatralność ich twórczości. Tym razem wystąpią w ramach dwóch prestiżowych festiwali – Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz Francophonic.

Babylon Circus pochodzi z francuskiego miasta Lyon. Powstali w 1995 roku. Ich brzmienie to paradoksalny koktajl folkloru wschodniej Europy z francuskimi neorealistycznymi piosenkami, miejskim reggae, wybuchowym ska i jazzem oraz punkiem i dubem. Trudno oderwać od nich wzrok gdy są na scenie – słynny jest ich charakterystyczny „styl teatru komedii”. Dodatkowo ich doskonałe dźwięki wsparte są często specjalnymi dekoracjami na scenie.

Na ich muzykę składa się doskonała praca sekcji dętej, zwarte rytmy oraz szczere wokalizy po angielsku i francusku w stylu reggae / ragga. Teksty to silne polityczne treści, u których podstaw leży przekonanie, że nawet pojedyńczy człowiek może coś zmienić na lepsze w otaczającej nas rzeczywistości. Nie są neutralni, ale nie pakują się również w żadne polityczne kliki – przede wszystkim z powodu dystansu w spojrzeniu na świat.

Jak do tej pory zagrali setki koncertów – oprócz Francji prezentowali się na scenach Irlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, Danii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Austrii, Włoch, Szwajcarii, Syrii, Libanu…

24.03.2010 (środa), godz. 19.00

Wrocław

W-Z, Plac Wolności 7

Przegląd Piosenki Aktorskiej

(produkcja PPA / Lion Stage Management)

Wszystkie informacje na temat biletów:

http://www.ppa.art.pl/

 

25.03.2010 (czwartek)

Warszawa

Stodoła (produkcja Stodoła / Francophonic)

support: SKANKAN

ul. Batorego 10

http://www.stodola.pl

Wejście do klubu od godz. 19:00

ceny biletów:

w przedsprzedaży: 45 PLN

w dniu koncertu: 55 PLN

Polecane

Share This