Koncerty WOŚP w warszawskiej Herezji


2013.01.09

opublikował:

Koncerty WOŚP w warszawskiej Herezji

Warszawska Herezja oraz Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zapraszają na koncert charytatywny w ramach 21 finału WOŚP. 12 stycznia 2013 roku w klubie Herezja wystąpią: Zacier, Dolls Insane, Makijaż oraz Echo. Imprezę poprowadzi Piotr Szumowski ze Stand-up Polska. Całkowity dochód z biletów przeznaczony zostanie na rzecz WOŚP.

Zacier (Grupa Skiflowa Zacier) założona została w 1984 roku przez Mirosława „Zaciera” Jędrasa. Zacier to skrót od: Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących. Główną postacią zespołu jest sam Mirosław Jędras, będący autorem tekstów i muzyki, który w zespole śpiewa, gra na instrumentach klawiszowych oraz wielu różnych innych instrumentach (m.in. gitara, skrzypce, fujarka). Pozostały skład zespołu ulegał częstym zmianom, od 2009 grają: DJ Mrufka na perkusji, Dr Yry (Krzysztof Radzimski) na gitarze i basie oraz Krzysztof Zieliński na gitarze. Jedną z pierwszych piosenek Zacieru był utwór Odpad Atomowy, którą później wykonywał Kazik Na Żywo (wydany na albumie Na żywo, ale w Studio (1994) oraz Elektryczne Gitary. Zespół wielokrotnie współpracował z Kazikiem oraz z zespołami El Dupa, Kult, Elektryczne Gitary.

Zespół Dolls Insane to wypadkowa unikalnej osobowości Pauliny Kut i kompozycji gitarzysty, Macieja Pawełczyka. Grupa powstała w 2011 roku, a zdobyła popularność po występie w programie Must be the Music. Jest tu trochę alternatywnego rocka, trochę baśni, trochę zagadkowego klimatu. Przede wszystkim jednak jest tu dużo Pauliny, która powoduje, że obok tej muzyki nie da się przejść obojętnie. Pozostali muzycy Dolls Insane: na gitarze Maciej Pawełczyk, który na co dzień zajmuje się filmem, na perkusji Marek Żebrowski, dźwiękowiec, który współtworzył płyty Eldo, Grammatika, na basie Wojtek Łańko, muzyk prowadzący studio nagraniowe. Grupa ma na koncie zrealizowane 3 teledyski (w ostatnim pt „Tory” gościnnie wystąpił Adam Nergal Darski), kończy również prace nad swoim debiutanckim albumem.

Makijaż to formacja powstała w 2010 roku w Warszawie z inicjatywy Jakuba Bąkały (gitara) i Pawła Kotowskiego (bas). Na twórczość zespołu składają się głównie rockowe barwy, ale także ostrzejsze, progresywne rozwiązania z trip-hopowymi ozdobnikami. Autorskie kompozycje eksponują soczysty głos wokalistki Marysi Żak, wybijający się ponad silne basowe linie. Całość przyprawiona jest dużym zbiorem gitarowych brzmień oraz solidnym perkusyjnym rzemiosłem, w wykonaniu Wojtka Sadurskiego.

Muzycznie Echo to fuzja Hard Rocka i Heavy Metalu z elementami Prog Rocka. Po wielu zmianach w składzie, zespół stał się jednolitą 4 osobową grupą, w której skład wchodzą doświadczeni muzycy. Wokalistka Marlena „Mania” Szubert razem z Maciejem Kożuszkiem (perkusja) grali wcześniej w zespole „Bałkany śpiewają” z którym występowali na wszystkich ważnych festiwalach folkowych w Polsce, a także za granicą. Gitarzysta i założyciel zespołu Echo Kamil Wysocki współtworzył brytyjski zespół „Dark Past”, z którym głośnego hard rocka zagrał we wszystkich większych miastach Anglii południowej Szkocji, koncertował również we Francji oraz Niemczech. Basista Grzesiek Kowalski przed Echem grał w kilku undergroundowych Warszawskich zespołach. Wkrótce ukaże się debiutancka płyta zespołu.

Start imprezy o godzinie 19:30

Wstęp: 10 zł

HEREZJA Restaurant Gallery Club / ul. Chłodna 35/37 / www.herezja.com

Polecane

Share This