Koniec projektu Red & Spinache?


2009.06.17

opublikował:

Koniec projektu Red & Spinache?

W otrzymanych materiałach czytamy:

„Nic nie może przecież wiecznie trwać, a Red i Spinache nie mogą dłużej razem grać…” – lekko modyfikując wers z utworu „Nic nie może wiecznie trwać” Anny Jantar, chcemy Wam przekazać najnowsze info dotyczące projektu Red & Spinache!

Postanowiono, iż projekt Red & Spinache zostaje zawieszony na zawsze!

Red oraz Spinache w ostatnim czasie pracowali nad swoją trzecią wspólną płytą, która początkowo miała nosić tytuł „9 Rano”. Tytuł ten jednak później zmieniono, gdyż zmianie uległa także koncepcja płyty. Krążek ten miał być dojrzalszą produkcją od dwóch poprzednich albumów. Niektórzy z artystów zostali zaproszeni na featuringi a w nagraniu płyty miał wziąć udział także Dj Cube, który tym razem miał być integralną częścią zespołu. Jednak, po nagraniu kilku nowych kawałków Red oraz Spinache wspólnie stwierdzili, że nowy materiał jest znacznie słabszy niż tego oczekiwali. Celem było zrobienie płyty, który byłaby lepsza od „7 Rano”, a nagranie kolejnego średniego krążka pokroju „8 Rano” już nie wchodziło w grę.

RED tak komentuje zawieszenie działalności: „Nasz cel był prosty. Chcieliśmy nagrać płytę lepszą od „7 Rano”, ale nam się to nie uda, więc zawieszamy działalność Red & Spinache na zawsze”.

Przypomnijmy, że Red i Spinache to dwójka przyjaciół wywodząca się z formacji Obóz TA. Ich pierwszy wspólny album pt. „7 Rano” ukazał się w 2005 roku, dzięki Universal Music Polska. Wówczas Paweł rymował na płycie „Nie mam kaca moralnego i nie mam żalu, mam swój rap i kontrakt w Universalu”. Płyta „7 Rano” osiągneła komercyjny sukces, sprzedała się w nakładzie ok. 8000 sztuk a teledyski do singli często gościły na rotacji telewizji Viva Polska. Za produkcję bitów na album oczywiście odpowiadali wspólnie Red & Spinache. Krążek był promowany przez dwa teledyski: „Uwierz Mi” oraz „Wczoraj”. Oprócz tego, album był promowany także przez radiowy singiel pt. „Kochać”, w którym gościnnie śpiewała Monika Kuszyńska, wokalistka formacji Varius Manx.

Druga płyta duetu nosiła tytuł „8 Rano” i ukazała się w 2007 roku, nakładem My Music. Niestety nie powtórzyła już komercyjnego sukcesu swojego poprzednika.

Tradycyjnie na bitach pojawili się Red & Spinache, którzy tym razem do wspólny nagrań zaprosili takich artystów jak J-Ro (Tha Alkaholiks), Łukasz Lach, Cezet oraz Mizone. Album był promowany przez szalony teledysk do utworu „Poznać Twoją Matkie” oraz „International Love”.

We wrześniu 2008 roku zrealizowano teledysk do najnowszego utworu duetu Red & Spinache, który nosi tytuł „Biegnij”. W klipie zagrali Radosław Majdan i Piotr Świerczewski. Początkowo teledysk miał promować nową produkcję pt. „9 Rano”, ale plany uległy zmianie. Jednak wciąż jest prawdopodobne, że powstanie remix utworu „Biegnij”, w którym swoją zwrotkę zaprezentuje rap artysta z Niemiec.

Polecane

Share This