Koniec Sistars, początek Archeo Sisters


2013.03.10

opublikował:

Koniec Sistars, początek Archeo Sisters

Natalia i Paulina Przybysz udzieliły niedawno wywiadu serwisowi JazzSoul.pl . Jak wynika z rozmowy, niedawna reaktywacja Sistars nie wytrzymała próby czasu. Po kilkuletniej rozłące wokalistkom trudno było nawiązać współpracę z kolegami z zespołu. Początkowa euforia doprowadziła do stworzenia zaledwie kilku utworów.

Życia nasze i chłopaków (Bartka i Marka) i ich podejście do wielu spraw bardzo się poróżniły. Nie potrafimy ze sobą pracować. Na fali zajawki powrotu zrobiliśmy w super atmosferze kilka piosenek, które będzie można kupić na EPce, ale tak samo jak dynamicznie i z zajawką połączyliśmy się, tak samo dynamicznie się rozstaliśmy – tłumaczą siostry Przybysz.

Koniec Sistars nie oznacza, że artystki zamkną się w swoich solowych projektach: Ricie Pax (Paulina) i Kozmic Blues (Natalia). Siostry zawiązały właśnie nową kapelę – Archeo Sisters.

Archeo nawiązuje do pierwotnych instynktów i potrzeb ludzkich – tłumaczy Natalia. Zaś Paulina dodaje: – Myślę, że Archeo pomimo zewnętrznej ciekawości i jakiejś może presji pozornej typu: „Czy to będzie dobre jak Sistars”, jest jednak muzyką totalnie pełną akceptacji siebie.

Premierowych utworów Archeo Sisters będziemy mogli posłuchać podczas koncertów grupy (w składzie: Wojtek Traczyk na basie, Mateusz Waśkiewicz na gitarze, U1 na perkusji i Mariusz Obijalski na pianinie).– Na razie będziemy grać –
żeby się zgrać – dodaje Natalia. – Kawałki moje, Pauliny, Sistars, Niny Simone i Archeo Sisters. Nina jest nam bardzo bliska i chcemy poświęcić jej część koncertu.

Polecane

Share This