Konsola do gier Soulja Boya znika z rynku. Czyżby problemy prawne?

Raper twierdził, że sprzęt jest w pełni legalny, ale trudno w to uwierzyć.


2019.01.01

opublikował:

Konsola do gier Soulja Boya znika z rynku. Czyżby problemy prawne?

fot. mat. pras.

Niestety, wydaje się, że konsola SouljaGames zniknęła z rynku tak szybko, jak się pojawiła. Sprzęt Soulja Boya nie jest już dostępny na stronie SouljaGames. Choć artysta twierdzi, że jego towar był w stu procentach zgodny z prawem, pojawiają się ku temu poważne wątpliwości.

SouljaGames było konsolą przenośną oferującą emulację innych podobnych hardware’ów. Handheld artysty oferował emulację gier z Nintendo Switcha, 3DS-a, PS Vity, NEOGEO, GameBoya Color i GameBoya Advance. Według branżowego Polygon.com sprzęt miał wbudowanych 3000 tytułów.

W opublikowanym przez Rolling Stone w grudniu wywiadzie Soulja Boy zapewniał, że nie boi się żadnych konsekwencji związanych z ze swoim sprzętem. – Szczerze mówiąc, uważam, że wszystko jest w 100% legalna i nie będzie żadnych prawnych konsekwencji ani niczego takiego. Nie martwię się, ponieważ wszystko, co robimy, jest legalne. Zbadaliśmy to. Pogłoski o nielegalności biorą się od ludzi, którzy nie rozumieją, jakie transakcje zawieraliśmy za kulisami – mówił raper.

Szczerze mówiąc biorąc pod uwagę to, że Switch jest obecnie najchętniej kupowaną konsolą na świecie, wydaje nam się, że nie ma takich pieniędzy, za które Nintendo zgodziłoby się, aby SouljaGames emulowało gry dedykowane ich urządzeniu.

Polecane