Kontrowersje wokół dokumentu o rzekomych ofiarach Michaela Jacksona


2019.01.30

opublikował:

Kontrowersje wokół dokumentu o rzekomych ofiarach Michaela Jacksona

foto: mat. pras.

W miniony weekend na festiwalu Sundance pokazano film dokumentalny zatytułowany „Leaving Neverland”. Produkcja opiera się na zeznaniach Wade’a Robsona i Jamesa Safechucka, którzy twierdzą, że przez lata byli molestowani przez Michaela Jacksona. Rodzina zmarłego przed dekadą muzyka nazywa produkcję „publicznym linczem”.

Jesteśmy oburzeni, że media – bez cienia fizycznego dowodu – uwierzyły w słowa dwóch kłamców, ignorując opinię setki rodzin i przyjaciół z całego świata, które spędziły czas z Michaelem, doświadczając jego legendarnej serdeczności. Ludzie zawsze atakowali Michaela. Był łatwym celem, bo się wyróżniał. Ale był też obiektem szczegółowego śledztwa, w wyniku którego uznano go za niewinnego. Twórcy filmu nie byli zainteresowani prawdą, nie rozmawiali z osobami znającymi Michaela – z wyjątkiem dwóch krzywoprzysięzców i ich rodzin. To nie dziennikarstwo i nie jest w porządku, że media powtarzają te opowieści – czytamy w opublikowanym przez spadkobierców Michaela oświadczeniu.

Reżyser „Leaving Neverland” Dan Reed broni swojego filmu, sugerując, że rodzina Jacksona prawdopodobnie go nie widziała. – Każdy film, który zrobiłem, spotkał się z oporem ze strony osób, które nie chcą, bym opowiadał historię – napisał, zapewniając, że wierzy w wersję wydarzeń przedstawioną przez bohaterów produkcji. – Wade i James nie zostali opłaceni. Nie było żadnej zapłaty. Myślę, że trzeba to podkreślić. W trakcie kręcenia dokumentu rozpoczęła się era #MeToo i zmienił się sposób postrzegania ofiar napaści seksualnej. Mam nadzieję, że mój film pogłębi temat, uwzględniając chłopców i mężczyzn jako ofiary molestowania. Mam też nadzieję, że będzie miał walor edukacyjny, pokazując, jak dochodzi do takich przypadków – dodaje (cytaty za Filmwebem).

„Leaving Neverland” ma zostać w marcu pokazane przez HBO.

Polecane

Share This