Kontrowersyjny dokument o R. Kellym z polską datą premiery

Poznaliśmy także polski tytuł "Surviving R. Kelly".


2019.01.16

opublikował:

Kontrowersyjny dokument o R. Kellym z polską datą premiery

fot. mat. pras.

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny „Surviving R. Kelly” wywołał ogromne poruszenie w Stanach. Produkcję poświęconą oskarżanemu o wykorzystywanie seksualne kobiet i stosowanie wobec nich przemocy wokaliście zobaczymy także u nas. 7 lutego o godzinie 22:00 telewizja Lifetime pokaże pierwszy z sześciu odcinków serialu. Jego polski tytuł będzie brzmiał „R. Kelly: jego wszystkie ofiary”.

W latach 90. R. Kelly był jedną z największych gwiazd na scenie R&B. Debiut szybko pokrył się platyną, kolejne krążki sprzedawały się jeszcze lepiej – „12 Play” to sześciokrotna platyna, „R. Kelly” pięciokrotna, a „R.” ośmiokrotna. Popularność R. Kelly’emu przyniosły nie tylko dokonania muzyczne – cieniem na jego karierze kładą się zarzuty przestępstw na tle seksualnym i pedofilii. Pomimo obciążających go dowodów i zeznań licznych świadków na przestrzeni wielu lat, R. Kelly do dziś nie usłyszał wyroku skazującego. Po raz pierwszy w historii w dokumencie telewizji Lifetime osoby z bliskiego otoczenia muzyka zgodziły się porozmawiać przed kamerą o tym, czego były świadkami.

W serialu przedstawiono wypowiedzi ofiar artysty, a także osób, które doświadczyły lub były świadkami jego zachowań. Wśród nich znaleźli się aktywistka Tarana Burke, piosenkarz John Legend, prezenterka telewizyjna Wendy Williams, piosenkarka Sparkle, a także była żona muzyka Andrea Kelly, była dziewczyna Kitti Jones oraz jego bracia Bruce i Carey Kelly. Widzowie po raz pierwszy mają możliwość poznania ich przejmujących historii. Podają oni nowe fakty świadczące o tym, że R. Kelly dopuszczał się aktów przemocy seksualnej, psychicznej i fizycznej wobec nieletnich.

Tagi


Polecane