Kontrowersyjny koncert Lady GaGi


2010.08.03

opublikował:

Kontrowersyjny koncert Lady GaGi

Autorka singla „Alejandro” zdradziła, że otrzymała niedawno wiele telefonów od znanych postaci muzyki. Gwiazdy namawiały ją, by zbojkotowała amerykański stan Arizona, w którym wprowadzono właśnie nowe prawo SB 1070 umożliwiające policji aresztowanie wszystkich ludzi podejrzanych o bycie nielegalnymi imigrantami.

Mimo powszechnej presji GaGa nie ugięła się i wystąpiła w Arizonie. – Rozmawiałam z wieloma znanymi raperami i rockmenami. „Chcemy, byś zbojkotowała Arizonę z powodu SB 1070”, mówili mi – ujawniła piosenkarka podczas kontrowersyjnego występu.

– Odpowiedziałam im: „Naprawdę myślicie, że… gwiazdy popu zamkną stan? Naprawdę myślicie, że my, głupiutkie pop gwiazdy, zniszczymy gospodarkę w Arizonie? Powiem wam, co musimy robić w sprawie SB 1070. Musimy być aktywni. Musimy aktywnie protestować”. Nie anuluję mojego występu. Nie bójcie się. Nie pozwolimy na to, by państwo się tak z wami obchodziło. Mówię serio.

– Trasa Monsterball sama w sobie jest protestem. To mająca korzenie w młodości forma protestu i wyrażania swojego sprzeciwu przeciwko wszelkim formom dyskryminacji i uprzedzenia. Tej nocy będziemy aktywnie protestować przeciwko społecznym i politycznym instytucjom w Arizonie. Będziemy śpiewać, powstaniemy, będzie o nas słychać – dodała wokalistka.

Polecane

Share This