Kontrowersyjny teledysk Behemotha


2018.08.02

opublikował:

Kontrowersyjny teledysk Behemotha

foto: kadr z wideo

Po czterech latach od premiery znakomitego „The Satanist” Behemoth zapowiada nowy album. „I Loved You At Your Darkest” ukaże się 5 października. Już dziś możemy zapoznać się z pierwszym singlem zatytułowanym „God=Dog”. W zrealizowany przez Grupę 13 teledysku nie zabrakło kontrowersji, zapowiadanych publikowanymi od kilku dni na profilach grupy w mediach społecznościowych zdjęciami.

Już bardziej bluźnierczy nie będzie – zapowiada nadchodzący album “I Loved You At Your Darkest” lider Behemotha, Adam Nergal Darski. Płyta ukaże się w Polsce nakładem Mystic Production, zaś na świecie Metal Blade (USA) oraz Nuclear Blast (Europa). Tytuł albumu wydaje się nietypowym tytułem dla black metalowego krążka, ale pochodzenie może zadziwić fanów jeszcze bardziej niż same słowa. – To werset z Biblii, a właściwie cytat samego Jezusa Chrystusa. Użycie tych słów w kontekście tytułu naszej nowej płyty postrzegam jako ekstremalne świętokradztwo – wyjaśnia Nergal.

Muzyka zawarta na „ILYAYD” to czysty, miażdżący black metalowy majestat, wypełniony piekielnymi riffami, grzmiącymi kanonadami perkusji i chórami liturgicznymi, przywodzącymi na myśl klasyczne horrory. To jak dotąd najbardziej zróżnicowana propozycja wydawnicza Behemoth: z jednej strony ekstremalna i radykalna, z drugiej najbardziej rockowa z dotychczasowych płyt zespołu.

Album został wyprodukowany przez Behemoth. Bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson), a w nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

Tracklista „I Loved You At Your Darkest” przedstawia się następująco:

1. Solve
2. Wolves ov Siberia
3. God = Dog
4. Ecclesia Diabolica Catholica
5. Bartzabel
6. If Crucifixion Was Not Enough…
7. Angelvs XIII
8. Sabbath Mater
9. Havohej Pantocrator
10. Rom 5:8
11. We Are the Next 1000 Years
12. Coagvla

 

Polecane

Share This