Koreański zespół wyrównał rekord The Beatles


2019.04.23

opublikował:

Koreański zespół wyrównał rekord The Beatles

fot. mat. pras.

K-pop z egzotycznej ciekawostki stał się jedną z czołowych sił w muzyce. Jego czołowi przedstawiciele, choćby BTS i BLACKPINK święcą triumfy na najważniejszych muzycznych rynkach. Siedmioosobowy BTS właśnie zapisał się w historii zarówno w Stanach jak i na Wyspach.

Za sprawą wydanego 19 kwietnia krążka „Map of the Soul” BTS stali się pierwszym koreańskim zespołem na szczycie UK Charts. Album sprzedał się w pierwszym tygodniu w liczbie 26,5 tysiąca egzemplarzy (po zsumowaniu sprzedaży fizycznej, digitalu i streamingu).

Znacznie lepszym osiągnięciem Koreańczycy mogą się pochwalić w Stanach. „Map of the Soul” jest ich trzecim numerem jeden na liście Billboardu na przestrzeni 12 miesięcy. W czerwcu 2018 na szczycie listy najchętniej kupowanych płyt w Stanach mieliśmy „Love Yourself: Tear”, natomiast we wrześniu „Love Yourself: Answer”. Wcześniej taka sztuka udała się jedynie The Beatles, których trzy części „Antologii” dotarły do pierwszego miejsca w okresie od listopada 1995 do października 1996, a także The Monkees, którzy mieli trzy numery jeden w 1967 roku.

Polecane

Share This