Korona Notoriusa BIG i listy miłosne Tupaca na aukcji


2020.08.26

opublikował:

Korona Notoriusa BIG i listy miłosne Tupaca na aukcji

Dom aukcyjny Sotheby w Nowym Jorku ogłosił, że w ramach aukcji Celebrating The History & Cultural Impact Of Hip-Hop, do kupienia będą pamiątki po dwóch legendach rapu, Pierwszą z nich jest słynna korona, którą nosił Notorius B.I.G., drugą zestaw listów miłosnych Tupaca, napisanych w czasach gdy raper był jeszcze nastolatkiem.

Słynna korona Króla Nowego Jorku wyceniana jest na 200-3000 tysięcy dolarów.

Korona pochodzi z sesji zdjęciowej z 1997 roku. Jej właścicielem jest Barron Claiborne, fotograf, który wykonał legendarne zdjęcie ikonie rapu. Do korony zostanie dołączony zestaw zdjęć, które zostały wykonane podczas sesji dla magazynu Rap Pages. Warto wspomnieć, że korona jest podpisana zarówno przez fotografa jak i przez rapera. Historia głosi, że podczas sesji zdjęciowej, która miała pokazać Notoriusa jako króla Nowego Jorku obecny był P Diddy. Podobni nie był on zadowolony z pomysły na tę sesję – twierdził, że jego podopieczny będzie wyglądał jak z reklamy Burger Kinga. Notoriusowi jednak pomysł się spodobał, dzięki czemu powstało jedno z najbardziej ikonicznych zdjęć w historii kultury hip-hopowej. Warto wspomnieć, że sesja zdjęciowa odbyła się na trzy dni przed wyjazdem Notoriusa do LA, gdzie został zastrzelony.

22 listy Tupaca z autografem wyceniono na 60-80 tysięcy dolarów.

Zestaw listów miłosnych 16-letniego Tupaca do Kathy Loy obejmuje 42 strony na 24 arkuszach papieru i jednej kartce z życzeniami. Listy powstały w czasie gdy raper uczęszczał do 10 klasy teatralnej, a jego dziewczyna Loy do 11 (lata 1987-1988). Listy są dokumentacją romansu pary. W skład zestawu wchodzi także list napisany przez Tupaca rok po rozstaniu. Jak informuje dom aukcyjny, z listów wynika także bliska relacja przyjacielska Tupaca z Jadą Pinkett Smith, w która raper przyjaźnił się w czasach szkolnych.

Aukcja upamiętniająca historię i wpływ kulturowy hip hopu odbędzie się 15 września w Nowym Jorku. Została zorganizowana we współpracy z Monicą Lynch, byłą prezesem Tommy Boy Records (1981-1998), która pomogła między innymi w rozpoczęciu kariery legendarnych Afrika Bambaataa, Queen Latifah, De La Soul czy Naughty by Nature.

 

Polecane

Share This