– Ideą festiwalu jest to, aby pomóc szerzej zaistnieć zespołom, które warto pokazać – mówi Jakub Roszkiewicz, dyrektor artystyczny. – Tradycją Kortofestu stało się, że zwycięzca zgarnia wszystko. Co roku pula nagród obejmuje m.in. pełną, wartą tym razem 20.000 zł, sesję nagraniową całej płyty razem z postprodukcją i grant pieniężny w wysokości 5.000 złotych. Teraz pula ta powiększa się o nagranie profesjonalnego klipu czy przygotowany przez wyspecjalizowaną agencję pakiet prasowo-promocyjny, obejmujący obsługę prasową, publicity oraz public relations. Wierzymy, że dzięki tym nagrodom oraz dzięki fachowemu jury, uda nam się skutecznie wesprzeć ambitne zespoły i muzyków – dodaje.
W tym roku zgłoszenia na festiwal odbywają się w pełni elektronicznie. Specjalnie przygotowany panel na stronie www.festiwal.kortowiada.pl umożliwia zespołom zapisanie się na Kortofest bez wychodzenia z domu. – Chcemy, by nasz festiwal był maksymalnie przyjazny muzykom – mówi Jakub Roszkiewicz. – To oraz inne udogodnienia i nagrody z pewnością go takim czynią.
Zwycięzcami poprzednich dwóch edycji Kortofestu były zespoły: uznany na zagranicznych festiwalach Orange The Juice oraz popularny na krajowej scenie SKA-reggae Majestic. W jury zasiadali miedzy innymi Tymon Tymański, Jędrzej `Kodym` Kodymowski, Paweł Kostrzewa czy Paweł Boroń. Kortofest odbywa się w Olsztynie – od trzech lat równolegle z najgłośniejszymi juwenaliami w Polsce, Kortowiadą.