Kortofest – tydzień do końca zgłoszeń


2012.04.08

opublikował:

Kortofest – tydzień do końca zgłoszeń

W tym roku proces rekrutacji odbywa się w całości elektronicznie. Przegląd jest szansą dla muzyków i zespołów na zdobycie niezwykle wartościowych nagród.

– Ideą festiwalu jest to, aby pomóc szerzej zaistnieć zespołom, które warto pokazać – mówi Jakub Roszkiewicz, dyrektor artystyczny. – Tradycją Kortofestu stało się, że zwycięzca zgarnia wszystko. Co roku pula nagród obejmuje m.in. pełną, wartą tym razem 20.000 zł, sesję nagraniową całej płyty razem z postprodukcją i grant pieniężny w wysokości 5.000 złotych. Teraz pula ta powiększa się o nagranie profesjonalnego klipu czy przygotowany przez wyspecjalizowaną agencję pakiet prasowo-promocyjny, obejmujący obsługę prasową, publicity oraz public relations. Łączna wartość nagród sięga niemal 50 tysięcy złotych. Wierzymy, że dzięki tym nagrodom oraz dzięki fachowemu jury, uda nam się skutecznie wesprzeć ambitne zespoły i muzyków – dodaje.

W tym roku zgłoszenia na festiwal odbywają się w pełni elektronicznie. Specjalnie przygotowany panel na stronie www.festiwal.kortowiada.pl  umożliwia zespołom zapisanie się na Kortofest bez wychodzenia z domu. – Chcemy, by nasz festiwal był maksymalnie przyjazny muzykom – mówi Jakub Roszkiewicz. – To oraz inne udogodnienia i nagrody z pewnością go takim czynią.

Zwycięzcami poprzednich dwóch edycji Kortofestu były zespoły: uznany na zagranicznych festiwalach Orange The Juice oraz popularny na krajowej scenie SKA-reggae Majestic. W jury zasiadali miedzy innymi Tymon Tymański, Jędrzej `Kodym` Kodymowski, Paweł Kostrzewa czy Paweł Boroń. Kortofest odbywa się w Olsztynie – od trzech lat równolegle z najgłośniejszymi juwenaliami w Polsce, Kortowiadą.

Polecane

Share This