Kościół stworzył listę zakazanych piosenek. Wyciekła ona do sieci


2020.08.10

opublikował:

Kościół stworzył listę zakazanych piosenek. Wyciekła ona do sieci

Jak się okazuje Diecezja w Płocku postanowiła wprowadzić specjalne, obowiązkowe kursy, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się jak wykonywać utwory, których można słuchać podczas ceremonii ślubnej.

–  Często wynika to z niewiedzy czy braku przygotowania do tego, aby poprawnie dobierać śpiewy na taką liturgię. Z tego powodu będziemy organizować kurs liturgiczny dla takich osób: żeby zrozumiały czym jest liturgia, jak ona przebiega, jakie śpiewy mogą być podczas niej wykonywane. Muzyka jest integralną częścią liturgii, podczas której udzielany jest sakrament małżeństwa. Ona musi był w pełni włączona w liturgię eucharystyczną, będącą pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, dlatego też śpiewy nie mogą być wtedy świeckie, ale dostosowane do tego, co dzieje się w czasie liturgii – napisał na stronie diecezji ksiądz i dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej „Musicum” Marcin Sadowski.

Kursy odbędą się 17 października i 7 listopada w Płocku.

— Od przyszłego roku osoby i zespoły muzyczne biorące udział w ceremonii ślubu będą zobowiązane do posiadania zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu – czytamy na stronie parafii.

Koszt kursu to 150 PLN.

Ale nie to jest w całej historii najzabawniejsze. Okazuje się, że powstała lista utworów zakazanych. Nie mogą one być wykonywane podczas ceremonii. Znaleźli się na niej popularni wykonawcy od Leonarda Cohena, przez Beatlesów na Edzie Sheeranie kończąc. Poniżej znajdziecie ZAKAZANĄ LISTĘ:-)

Ed Sheeran – „Perfect”
Leonard Cohen – „Hallelujah”
Jan Sebastian Bach – „Ave Maria”
John Paul Young – „Love Is In The Air”
The Beatles – „All You Need Is Love”
Mieczysław Fogg – „Serce Matki”
Piotr Rubik – „Niech mówią, że to nie jest miłość”
Josh Groban – „You Raise Me Up”

Polecane


Share This