Kosmici, kung-fu i inne na koncertach Muse


2012.10.05

opublikował:

Kosmici, kung-fu i inne na koncertach Muse

Przed kilkoma dniami do sprzedaży trafił nowy album Muse, „The 2nd Law”. W związku z promocją wydawnictwa zespół wyruszy wkrótce w trasą koncertową. Tournee nie ominie Polski – Matt Bellamy i spółka przyjadą do łódzkiej Atlas Arena już 23 listopada.

O tym, że szykuje się show na najwyższym poziomie, zapewnił perkusista Dom Howard w rozmowie z BBC.

– Stworzyliśmy olbrzymią, odwróconą pyramidę wyłożoną ekranami LED, na których będziemy wyświetlali wizualizacje. Całe to urządzenie będzie się ruszało, przybierało różne kształty, aż w końcu pochłonie całkowicie mnie i mój zestaw perkusyjny – powiedział Howard.

Bębniarz obiecał, że fani zobaczą na scenie „tańczących kosmitów”, a on sam będzie wykonywał w pewnym momencie ruchy kung-fu.

W innym wywiadzie, dla „The Telegraph”, Bellamy w pewnym sensie uspokoił tych, którzy po wypowiedzi Howarda obawiają się robotyzacji na koncertach Muse.

Myślę, że jesteśmy pewnego rodzaju cyborgami. Nie boimy się wprowadzać nowych elementów, ale nie chcemy stać się kompletnymi robotami – powiedział. Jako przeciwieństwo Muse podał producentów muzyki elektronicznej: – Ludzie przychodzą na taki koncert i widzą gościa z laptopem, z którego puszcza wszystkie wizualizacje przygotowane w domu.

Tagi


Polecane

Share This