Kraków Live Festival z nową gwiazdą


2018.07.27

opublikował:

Kraków Live Festival z nową gwiazdą

fot. P. Tarasewicz

Jessie Ware kolejną gwiazdą Kraków Live Festivalu. Impreza odbywa się w dniach 17-18 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wokalistka pojawi się na scenie drugiego dnia. Wśród pozostałych gwiazd imprezy znajduje się m.in. Kendrick Lamar.

Jessie Ware zdobyła rozgłos dzięki nagraniom z SBTRKT, koncertom u boku Jacka Penate i wsparciu kultowego undergroundowego radia Rinse FM. Wielu widziało w niej kobiecą odpowiedź na sukcesy Jamesa Blake’a czy Jamiego Woona. Kolejne świetne single zapowiadające debiutancki album: „Running” oraz „Wildest Moments” wzbudziły jednak sensację także poza kręgiem fanów nowego R’N’B i muzyki tanecznej. Debiutancki album „Devotion” potwierdził unikalny talent Brytyjki do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem.

Drugi album w karierze Ware, „Tough Love”, to płyta będąca fuzją elektroniki, popu i klasycznego R&B, powstała w dużej mierze w Nowym Jorku pod okiem duetu producenckiego BenZell, który tworzą Two Inch Punch oraz znany ze współpracy z Katy Perry Benny Blanco. Przy komponowaniu piosenek tym razem wspomogli artystkę nie tylko znany z „Devotion” Dave Okumu, ale także m.in. Ed Sheeran i Miguel.

W październiku 2017 ukazał się trzeci album Jessie, „Glasshouse”, który promowały single „Midnight”, „Selfish Love” i „Alone”. Tym razem artystka mogła liczyć na wsparcie takich songwriterów i producentów jak Julia Michaels, Francis and the Lights, Cashmere Cat oraz ponownie Benny Blanco i Ed Sheeran. Wokalistka była w ciąży w trakcie nagrań. To właśnie dziecku oraz mężowi Jessie zadedykowała swój trzeci krążek.

Artur Szklarczyk recenzując na naszych łamach „Glasshouse” pisał: Jeśli chcecie poznać jej nowy świat i nowe piosenki, a lubicie wysmakowane, kobiece brzmienia, nie wahajcie się ani chwili – zajrzyjcie do muzycznego, ale nie tylko, świata Jessie. Być może nie doznacie magicznych doznań, ale na pewno miło spędzicie czas przy otulających dźwiękach z jej „Glasshouse” – niby szklarni, a tak naprawdę ciepłego, przytulnego domku pełnego uczuć, emocji i szczerych wyznań. No i świetnej muzyki.

Wśród gwiazd Kendrick, A$AP Rocky i Die Antwoord

Organizatorem Kraków Live Festivalu jest agencja Alter Art. Impreza pojawiła się na koncertowej mapie w 2006 roku jako Coke Live Music Festival. Po ośmiu edycjach festiwal stracił sponsora tytularnego w postaci Coca-Coli. Tegoroczna edycja będzie już dwunastą. Pierwszego dnia na scenie pojawią się Kendrick Lamar, Die Antwoord, Unknown Mortal Orchestra i Daria Zawiałow, drugiego oprócz Jessie Ware będą to A$AP Rocky, Martin Garrix i Sokół. W line-upie znajdują się ponadto Bass Astral x Igo, Jan-rapowanie, Kamp!, Mery Spolsky, ale dokładne dni ich występów poznamy wkrótce.

Polecane

Share This