KRS-One na Hip Hop Kempie


2014.05.09

opublikował:

KRS-One na Hip Hop Kempie

Tej odsłony chyba nikt się nie spodziewał. W zeszłym roku obiecaliśmy i tej obietnicy dotrzymamy – KRS-One wystąpi na najgrubszym melanżu kultury czterech elementów – piszą organizatorzy. Człowiek instytucja, rapowy aktywista, filozof i przede wszystkim legenda światowego hip-hopu. The Teacha dołącza do line-upu 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp. Ogromna charyzma sceniczna, otwarty umysł, mnóstwo energii i wreszcie ogromna liczba rapowych klasyków to gwarancja, że sierpniowy występ KRS-One`a w Hradec Králové będzie czymś niezapomnianym.

Podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce KRS-One znalazł czas na rozmowę z nami. Zobaczcie wywiad przeprowadzony przez Iwo Naumowicza.

{Diil}

Na scenie muzycznej Lawrence Parker pojawił się w drugiej połowie lat 80. poprzedniego wieku jako jeden z trzech członków ekipy Boogie Down Production. Pod tym szyldem ukazały się cztery studyjne krążki, ale dopiero solowa kariera KRS-One`a zapewniła mu miejsce w gronie najważniejszych postaci w historii hip-hopu. Album The Return Of The Boom Bap to pozycja obowiązkowa, a produkcje DJ Premiera, Showbiza czy samego KRS-One`a i legendarne kawałki takie jak „Sound of da Police” to dziś już klasyki. Pozycję tę zresztą KRS potwierdzał przez następne lata, nie tylko wydając niezliczoną ilość świetnych płyt i kawałków, ale także będąc ambasadorem tej muzyki i hip-hopowego spojrzenia na życie i świat.

Na 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp pojawią się między innymi: Onyx (USA), Ceelo Green (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Black Milk (USA), Black Moon (USA),  Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism, Ten Typ Mes i Sztigar Bonko.

{sklep-cgm}

Bilety na Hip Hop Kemp 2014 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP). Aktualna cena obowiązuje tylko do końca maja – od 1 czerwca wejściówki podrożeją.

Hip Hop Kemp

21-23 sierpnia 2014

Festivalpark, Hradec Králové, Czechy

www.hiphopkemp.pl

Polecane

Share This