Krystyna Pawłowicz: „Trujka. Samooczyszczenie” – koszmarny błąd Pawłowicz i żenująca reakcja Radka Sikorskiego


2020.05.21

opublikował:

Krystyna Pawłowicz: „Trujka. Samooczyszczenie” – koszmarny błąd Pawłowicz i żenująca reakcja Radka Sikorskiego

fot. Martin Lahousse

Krystyna Pawłowicz dostrzega dobre strony sytuacji w radiowej Trójce. W ostatnich dniach z redakcją pożegnała się czołówka jej dziennikarzy muzycznych i prezenterów, a także szef redakcji muzycznej. Trójkę opuścili Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska i inni. – Trujka. Samooczyszczenie – skomentowała na Twitterze Krystyna Pawłowicz, była parlamentarzystka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Błąd ortograficzny w zapisie nazwy stacji przeraża, ale jednocześnie bawi. Nie bawi za to kompletnie żenująca reakcja Radosława Sikorskiego, który w odpowiedzi na wpis Pawłowicz napisał: – Zamknij się, wariatko. Przypominamy, że jeszcze kilka dni temu Sikorski był brany pod uwagę jako kandydat na prezydenta z ramienia Koalicji Europejskiej. Taki tweet z pewnością nie przysporzyłby mu poparcia.

Krystyna Pawłowicz usunęła swój wpis, na Twitterze nadal można zobaczyć natomiast odpowiedź Radosława Sikorskiego. Wymianę zdań bezlitośnie na swoim profilu podsumowuje także Jan Śpiewak.

Profesor prawa, parlamentarzystka wielu kadencji i sędzia Trybunału Konstytucyjnego, kontra absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, dziennikarz, były minister obrony i spraw zagranicznych, były Marszałek Sejmu oraz eurodeputowany, szef delegacji UE-USA. Polska debata publiczna na jednym obrazku – skomentował warszawski aktywista.

Polecane


Share This