Kryzys wraca w pięknym wydaniu

Robert Brylewski Maciej Góralski w przyszłym tygodniu wystąpią w Warszawie.


2014.11.06

opublikował:

Kryzys wraca w pięknym wydaniu

Kryzys to jeden z tych zespołów, których nie trzeba przedstawiać. Supportowani w latach swojej świetności przez Maanam czy Perfect, ogrywani w radiach i zdobywający pierwsze miejsca na listach przebojów. Stali się inspiracją dla wielu, jednocześnie ciągle rozwijając kolejne projekty poczynając od powstającej na bazie Kryzysu – Brygady Kryzys, przez Armię, Izrael, Falarka, czy 52um. Kryzys wraca w pięknym wydaniu „78-81” nakładem warszawskiej Fonografiki.

Wydawnictwo „78-81”, które znajdziecie na półkach sklepowych już 8 listopada, składa się z dwóch płyt. Pierwsza z nich to oryginalna płyta wydana we Francji w roku 1981. Znalazło się na niej 10 utworów zarejestrowanych podczas koncertu w Domu Kultury Ursus w Warszawie oraz podczas próby zespołu w klubie Amplitrion. Na drugim krążku znajdziemy nagrania dokonane wiosną 1981 w studenckim radio w Toruniu oraz bardzo ciekawy koncert (przede wszystkim ze względu na rozmowy z publicznością) z festiwalu w Opolu w dniu 23 czerwca 1981.

Wydawnictwo zostało wzbogacone o nie publikowane dotąd utwory Kryzysu. Zawiera również wiele ciekawych informacji o sesjach nagraniowych, niepublikowanych dotąd zdjęć z koncertów zespołu, które znajdziecie w książeczce oraz wkładce dołączonej do płyty.

Kryzys, to pionierzy polskiego punk rocka i nowej fali. Legendarna formacja działająca w latach 1978-1981, która następnie przekształciła się w zespół Brygada Kryzys. Znakiem rozpoznawczym Kryzysu był duet kompozytorsko-autorski Robert Brylewski i Maciej Góralski.

12 listopada w Wypiekach Kultury w Warszawie odbędzie się koncert promocyjny. Szczegóły pod tym linkiem 

Tagi


Polecane