Krzysztof Globisz na płycie Serpentia


2011.11.01

opublikował:

Krzysztof Globisz na płycie Serpentia

Aktor wcielił się w rolę archanioła Rafaela, jedną z postaci wokół których toczy się historia zawarta na płycie „The Day In The Year Of Candles”. O tych nagraniach i genezie współpracy z zespołem Krzysztof Globisz opowiada w materiale, który można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie Youtube:

Od dziś można już posłuchać pierwszego utworu ze wspomnianej płyty – utwór zatytułowany „Proclamation Of Tragedy” dostępny jest TUTAJ.

Właśnie trwają ostatnie prace nad teledyskiem do tej samej kompozycji, która promuje album. Produkcją zajęła się firma Red Pig Productions, a trailer tego videoklipu można zobaczyć  pod tym adresem:

Przypomnijmy, że album zatytułowany „The Day In The Year Of Candles” będzie pierwszym wydawnictwem Serpentii od 2004 roku, kiedy na rynek trafił „Nails Enigma”.

Od końca czerwca w studiu Gorycki & Sznyterman do połowy października trwały prace nad nową płytą zespołu. Nad nagraniami czuwał Jarek Baran który współpracował już z zespołem przy okazji debiutu „Dark Fields Of Pain”. Okładkę płyty zaprojektował Michał Karcz. Zespół, tak jak na poprzednich wydawnictwach, przygotował koncept album. Tym razem historia rozpoczynają się w Niebie. Po tajemniczym zniknięciu Boga, archanioł Gabriel ogłasza niebo republiką co rozpocznie nieoczekiwaną wojnę w niebie, na ziemi i w otchłaniach piekła. Historia o spisku, zdradzie, poszukiwaniu własnej tożsamości to tylko parę wątków z albumu :”The Day In The Year Of Candles”.

Premiera płyty pod koniec listopada.

Polecane

Share This