Krzysztof Kozak po blisko 20 latach dowiedział się, że dograł zwrotkę do kawałka Borixona. Przyznaje, że jest bardzo zdziwiony


2020.06.29

opublikował:

Krzysztof Kozak po blisko 20 latach dowiedział się, że dograł zwrotkę do kawałka Borixona. Przyznaje, że jest bardzo zdziwiony

fot. P. Tarasewicz

Krzysztof Kozak aka Kozanostra podzielił się z fanami kolejnym odcinkiem wspomnień z czasów prowadzonej przez siebie wytwórni RRX. Tym razem Krzysztof Kozak cały vlog poświęcił Borixonowi, podkreślając jego nietuzinkowość i ogromny wkład nie tylko w RRX, ale i całą polską scenę. KNT wspomina płyty Wzgórza Ya-Pa 3 oraz solówki nagrane przez Borygo dla jego labelu, w tym „Mam pięć gram”, będące owocem współpracy RRX-u i Camey Studio. W pewnym momencie współpracownik Kozaka przyznaje, że bardzo lubi wczesną wersję kawałka „Fakty” z tego albumu, z gościnną zwrotką Kozanostry, co ten komentuje z ogromnym zdziwieniem, mówiąc:

Z moją zwrotką? O, to świetnie. Czyli nagrałem zwrotkę na płycie Borixona? To novum, bo ja naprawdę nie udzielałem się przy mikrofonie, dopiero jakieś trzy lata temu zacząłem nagrywać. Wcześniej to… już nie pamiętam. Takie to był sztosowe czasy.

Sprawdź też: Żurom do Borixona: Czekam do końca tygodnia na oficjalne przeprosiny

Wczesna wersja „Faktów” znajduje się w archiwum RRX-u. Czy doczeka się kiedyś publikacji? Czas pokaże. Temat albumu „Mam pięć gram” pojawia się w szóstej minucie poniższego wideo.

Polecane


Share This