Krzysztof Zalewski prezentuje nowy klip


2018.08.03

opublikował:

Krzysztof Zalewski prezentuje nowy klip

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

W sieci pojawił się klip promujący drugi singiel albumu „Zalewski śpiewa Niemena”. Teledysk do utworu „Jednego serca”, to nakręcona z rozmachem opowieść o pełnej zwrotów relacji dwojga ludzi. Zdjęcia odbyły się w hiszpańskim Bilbao, a reżyserem jest Piotr Onopa, ten sam, który odpowiadał za zapadający w pamięć obraz do piosenki „Miłość Miłość”.

To wyjątkowy utwór o poszukiwaniu miłości, o czymś bardzo intymnym, a jednocześnie jest w nim epicki rozmach, oddech, przestrzeń w dźwięku i w słowie. To wyjątkowa piosenka, która wymagała wyjątkowej opowieści w obrazie. Dlatego teledysk opowiada o relacji między dwojgiem ludzi z zupełnie innej perspektywy. Z góry. Tak, jakby byli jedynymi ludźmi na Ziemi.

Dzięki temu obraz ma bardziej uniwersalny wymiar – jakby dotyczył każdego z nas, każdej próby odnalezienia miłości – tego jedynego serca, a z drugiej – stworzyliśmy wyjątkowy, bardzo poetycki obraz, w którym relacja i poszukiwanie miłości jest nierozerwalnie związana z przestrzenią, z naturą, która „komentuje” to, co dzieje się między dwojgiem ludzi – czytamy w wiadomości od twórców – Marty Frączek i Piotra Onopy.

Za każdym razem kiedy śpiewam ten utwór na żywo myślę sobie jak niesamowite jest to, że utwór napisany pół wieku temu do wiersza sprzed 150 lat wciąż „działa” i wzrusza nie tylko publiczność, ale i nas na scenie. Ta piosenka nigdy się nie zestarzeje. Jestem szczęściarzem, że mogę ją śpiewać z Natalią i Pauliną Przybysz przy akompaniamencie tak świetnych muzyków.

A klip? Cóż – po raz kolejny jestem oczarowany talentem Piotra Onopy, z którym miałem przyjemność pracować przy utworze „Miłość Miłość”. Moim zdaniem obrazek, który Piotr stworzył do „Jednego serca” to dzieło sztuki. Polecam z całego (nomen omen) serca i zapraszam na koncerty, gdzie dajemy się ponieść magii tego utworu i za każdym razem wykonujemy go trochę inaczej – dodaje Krzysztof Zalewski.

 

Polecane


Share This