Książka „IRA. Bo jest paru ludzi” już w listopadzie


2018.11.22

opublikował:

Książka „IRA. Bo jest paru ludzi” już w listopadzie

fot. mat. pras.

IRA – zespół legenda, który właśnie skończył trzydzieści lat. Na czym polega jego fenomen? Książka „IRA. Bo jest paru ludzi” autorstwa Waldemara Buczkowskiego to łapiąca za gardło historia młodzieńczego marzenia o zespole rockowym. Książka ukazała się na rynku w środę, 28 listopada, nakładem Wydawnictwa Agora.

Według wyszukiwarki internetowej Google, IRA to najczęściej wyszukiwana polska grupa muzyczna, zaraz po Kulcie i Dżemie. Powstała w 1987 roku i – poza czasem siedmioletniej przerwy – z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Zespół zagrał tysiące koncertów, na których zawsze pojawiają się rzesze fanów w czarnych i czerwonych koszulkach symbolizujących gniew. Nadal z powodzeniem gra sto koncertów w roku, podczas gdy inni wielcy artyści polskiej sceny muzycznej zawieszają lub kończą działalność. – Jedna z ostatnich prawdziwych rockowych kapel! – mówi o nich sam Grzegorz Markowski, wokalista z zespołu Perfect.

Na czym polega fenomen tej grupy? Ta książka odpowiada nie tylko na to pytanie. To niezwykła historia młodzieńczego marzenia o zespole rockowym, o którym będą mówić wszyscy. To także znakomicie napisana opowieść o wiecznym życiu w trasie oraz o wzlotach i upadkach, kłótniach i przyjaźniach grupy muzyków będących ze sobą bliżej niż rodzina.

Książkę „IRA. Bo jest paru ludzi” można kupić pod tym linkiem.

Tagi


Polecane

Share This