Książkowy debiut Katarzyny Nosowskiej


2018.04.04

opublikował:

Książkowy debiut Katarzyny Nosowskiej

foto: P. Tarasewicz

„A ja żem jej powiedziała” to pierwsza książka napisana przez Katarzynę Nosowską – wokalistkę i autorkę tekstów stojącą przez lata na czele grupy Hey. Jej najnowsze dzieło to zbiór 50 krótkich, żartobliwych tekstów opatrzonych ilustracjami. Książka będzie… papierową wersją papierowego cyklu, dzięki któremu artystka podbiła Instagram. W serii „A ja żem jej powiedziała” artystka w zabawny sposób komentuje aktualności z szeroko pojętego świata show-biznesu.

W wywiadzie udzielonym na potrzeby programu „Siła kobiet”, Nosowska wyznała, że jej zamiarem nie jest szydzenie z show-biznesu, a jedynie spojrzenie nań z nieco większym przymrużeniem oka. – Chciałabym sprawić, żeby to stało się nieco lżejsze i dla tych, którzy w tym świecie uczestniczą i dla tych, którzy obserwują go z pozycji kanapy. Odebrać temu masy. Nigdy nie należałam do osób, które mają problem z tym, że ktoś coś robi w tym świecie. Ale nie róbmy z show-biznesu wielkiego zamieszania – powiedziała artystka.

Na pytanie, czy do swoich tekstów pisze jakiekolwiek scenariusze, odpowiedziała: – Wstaję rano, piję kawę i zastanawiam się, co takiego ta postać, ta morda mogłaby powiedzieć. Także do mnie, bo mówię także sama do siebie. To forma zabawy. To miał być tylko żart. A okazało się, że ludziom sprawia to radość.

Książka ukaże się 23 maja nakładem wydawnictwa „Wielka Litera”.

Polecane

Share This