Kto po kim na Orange Warsaw Festival?


2009.08.28

opublikował:

Kto po kim na Orange Warsaw Festival?

Orange Warsaw Festival 2009 startuje już za tydzień! 4 i 5 września na dwóch scenach koncerty w wykonaniu znakomitych zagranicznych i polskich artystów. Wszystkie wydarzenia festiwalu są dostępne bezpłatnie!

Na festiwalu wystąpią: N.E.R.D z Pharrellem Williamsem, Calvin Harris, MGMT, Groove Armada Live, The Crystal Method, Razorlight i JaConfetti, a także polscy artyści: Afromental, June, Maria Sadowska, Out of Tune, Plastic, Skinny Patrini oraz Czesław Mozil jako gość specjalny JaConfetti, a także Andrzej Smolik z autorskim projektem do którego zaproszenie przyjęli – Emmanuelle Seigner, Victor Davies i Gaba Kulka. Pełny program poniżej.

PROGRAM FESTIWALU

4 WRZEŚNIA – MAIN STAGE

19:00 Maria Sadowska

20:15 Ja Confetti

21:30 Smolik – Project Big Band

23:15 Razorlight

5 WRZEŚNIA – MAIN STAGE

17:45 Afromental

19:00 June

20:15 The Crystal Method

21:45 N.E.R.D

23:30 Groove Armada Live

5 WRZEŚNIA – YOUNG STAGE

17:45 Orange Passion

18:00 Out of Tune

19:00 Skinny Patrini

20:00 Plastic

21:15 Calvin Harris

22:45 MGMT

Orange Warsaw Festival 2009 to przede wszystkim festiwal miejskich brzmień w najlepszym wykonaniu, ale także festiwal sztuki ulicy! W tym roku zapraszamy na KINO W PLENERZE, TEATR NA ULICY oraz INSTALACJĘ ARTYSTYCZNĄ przez duże „K”!

KINO W PLENERZE!

Zapraszamy na dwie noce pełne magii kina pod gołym niebem!

2 i 3 września Park Świętokrzyski oraz Kępa Potocka w Warszawie. Leżaki, ekrany pneumatyczne i dużo gwiazd! Przygotowaliśmy dla Państwa niezwykle klimatyczny zestaw filmów:

2 września – Kępa Potocka (park)

– 21:00 Kill Bill (111min.)

– 23:00 Kill Bill 2 (136min.)

– 01:30 Pulp Fiction (154min.)

2 września – Park Świętokrzyski

– 21:00 Sin City (124min.)

– 23:15 Od Zmierzchu do Świtu (108min.)

– 01:15 Mroczny Rycerz (153min.)

3 września – Kępa Potocka (park)

– 21:00 Talking Heads – Stop Making Sense (88min.)

– 22:45 Rolling Stones – w Blasku Świateł (122min.)

– 01:00 Wściekłość i brud – Sex Pistols (108min.)

3 września – Park Świętokrzyski

– 21:00 Jak ugryźć 10 milionów II (98 min.)

– 23:00 Jestem Legendą (101 min.)

– 00:45 Adwokat diabła (144min.)

Ewentualny deszcz nam nie przeszkodzi! będzie wtedy bardziej romantycznie? Kino w plenerze organizowane jest przy współpracy z magazynem KMAG.

TEATR ULICZNY!

Od 2 do 5 września na Placu Konstytucji w Warszawie odbywać się będą otwarte spektakle w wykonaniu aktorów Teatru Polonia! Będzie to teatr uliczny, czy wręcz chodnikowy, odarty z efektów scenicznych, teatralnej scenografii, ale ofiarujący to co w teatrze najważniejsze – aktora! Aktora z jego niezwykłymi, czarodziejskimi umiejętnościami. Zapraszamy na spektakle:

2 września godz. 15:00 i 17:00 – PCHŁA SZACHRAJKA w reżyserii Krzysztofa Kołbasiuka, z udziałem – Cynthii Kaszyńskiej, Jolanty Żółkowskiej, Józefa Miki oraz Dariusza Błażejewskiego!

3 września godz. 17:00 – LAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI, autorstwa Krzysztofa Bizio, adaptacja i opieka artystyczna Krystyna Janda, z udziałem – Bogusławy Schubert, Barbary Wrzesińskiej, Zofii Merle, Marii Seweryn, Katarzyny Maternowskiej, Małgorzaty Zawadzkiej oraz Olgi Sarzyńskiej.

 

5 września godz. 15:00 – JANGAJAN Hey Joe! To teatr gitarowo-rock&rollowo-abstrakcyjny, przestrzeń pomiędzy recitalem, koncertem a monodramem. Śpiew, gitara – JangaJan Tomaszewski; Cajon – Adam Lewandowski; Gitara – Paweł Stankiewicz; Gitara basowa – Wiesław Sałata. Opieka artystyczna Maciej Wojtyszko.

K jak Kultura, czyli… Porozmawiajmy kulturalnie o Warszawie!

Projekt przygotowany we współpracy z magazynem K MAG ma na celu interakcję miasta z jego mieszkańcami. Zarówno zaproszone gwiazdy jak i mieszkańcy będą mieli szansę pokazać czym jest dla nich Warszawa i jak ją odbierają. Ten artystyczny projekt odbędzie się 2 września w Parku Świętokrzyskim w Warszawie w godzinach od 18:00 do 21:00. Na terenie parku będzie można posłuchać krótkich audycji, w których gwiazdy opowiedzą o „swojej Warszawie”. Jednocześnie zaproszeni goście będą mogli zilustrować swoje emocje dotyczące Warszawy na trójwymiarowej literze K. Do udziału w akcji zaprosiliśmy m.in. Katarzynę Figurę, Gosię Baczyńską, Dawida Wolińskiego, Edwarda Dwurnika, Michała Koterskiego, Rafała Bryndala, Beatę Konarską, Jacka Poniedziałka, Borysa Szyca, Sokoła, Monikę Brodkę, ale zapraszamy także wszystkich, którym Warszawa nie jest obojętna! Wybrane prace pokażemy na specjalnym, plenerowym ekranie kinowym. Szykuje się interaktywna zabawa z przesłaniem, które może stać się prawdziwym dziełem sztuki!

KONKURS NA PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ!

Aby Warszawa była piękniejsza nie tylko w czasie festiwalu, ale na stałe, organizatorzy przewidzieli „Konkurs na projekt zagospodarowania przestrzeni miejskiej w Warszawie”. Konkurs ma formułę otwartą i nie jest ograniczony tematem prac. Dedykowany jest środowiskom artystycznym, architektom, projektantom, design’erom, ale także wszystkim zdolnym osobom, którym leży na sercu przestrzeń publiczna Warszawy. Zwycięski projekt zostanie wyłoniony przez Jury w składzie: Ewa Czeszejko-Sochacka, Andrzej Pągowski, Jakub Szczęsny, Mirosław Duchowski, Tomasz Gamdzyk, a odsłonięty będzie podczas trzeciej edycji Orange Warsaw Festival 2010. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31 grudnia 2009r.

DWUPŁYTOWY ALBUM ORANGE WARSAW FESTIVAL SOUDS 2009

Bezpośrednią zapowiedzią festiwalu będzie dwupłytowy album „Orange Warsaw Festival Sounds 2009”. Na płycie znajdzie Państwo utwory zarówno artystów obecnych na zeszłorocznej edycji festiwalu, jak również gwiazd edycji 2009, a także utwory innych artystów, których muzyka jest bliska klimatom festiwalu. Premiera już w poniedziałek 31 sierpnia!

Informacje praktyczne:

– Wszystkie parkingi przy PKiN na czas festiwalu będą zamknięte i należy wziąć pod uwagę, że czasie festiwalu będą trudności z komunikacją samochodową w bezpośredniej bliskości placu Defilad.

– Festiwal jest niebiletowany.

– Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu – www.orangewarsawfestival.pl

– Dostępność hoteli w Warszawie w czasie festiwalu można sprawdzić na www.orangewarsawfestival.pl

– Przed przyjazdem/przyjściem na festiwal prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na www.orangewarsawfestival.pl

Na wszystkich wielbicieli zabawy w gronie rodziny i przyjaciół – niezależnie od wieku – czekają multimedialne atrakcje w miasteczku Orange. Dla swoich klientów operator przygotuje również specjalne muzyczne serwisy i dedykowane usługi.

FESTIWAL POWOŁAŁO: Miasto Stołeczne Warszawa

SPONSOR TYTULARNY: Orange

SPONSOR GŁÓWNY: Nokia

ORGANIZATOR: SNAP

PATRONI MEDIALNI: RADIO ZET, GAZETA WYBORCZA, TVN, WIRTUALNA POLSKA, AKTIVIST, CGM.PL, AMS, CINEMA CITY

Orange Warsaw Festival to jedna z najważniejszych inicjatyw kulturalnych w Polsce, należy także do wiodących projektów promujących Warszawę, która ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Polecane

Share This