Kto zagra przed Alicią Keys w Poznaniu?


2013.06.03

opublikował:

Kto zagra przed Alicią Keys w Poznaniu?

Alicia Keys zdecydowała, że przed jej koncertem w Polsce wystąpią dwa zespoły. 30 czerwca na Stadionie Miejskim w Poznaniu w roli supportu koncertu „Set the World on Fire” usłyszymy: niemiecki Hurricane Dean i poznański UFly. Publiczność rozgrzewać będą grupy, które w udany sposób łączą różne style, definiując muzykę na swój własny sposób.

„Tam, gdzie spotkało się ciepłe z zimnym – tam powstał Hurricane Dean” – tak sami o sobie mówią członkowie czteroosobowego zespołu z niemieckiego Leer. Ich muzykę charakteryzuje ciepły, melancholijny głos wokalisty, zimne brzmienie gitar i hipnotyczna elektronika. Hurricane Dean określają swój styl jako własny miks new wave i indie rocka, opisując ten rodzaj muzyki jako „bright wave”, a krytycy porównują ich twórczość do takich wykonawców, jak m.in. duński Efterklang czy INXS. Na scenie, podczas niezwykle energetycznych występów, zespół przytłacza fanów mocą i pasją, co jest jednym z powodów, dla których muzycy Hurricane Dean są częstymi gośćmi niemieckich festiwali.

O zespole zaczęło być głośno w 2012 roku, gdy szturmem podbił indierockową Europę za sprawą singla Flat Random Noise, który w Polsce pojawił się w reklamie jednej z sieci telekomunikacyjnych. W Polsce Hurricane Dean szturmem wdarł się na listy przebojów m.in. Trójki i Eski Rock. 8 maja w Krakowie zespół zagrał swój, jak dotąd, jedyny koncert w Polsce.

Hurricane Dean tworzą: Ian Bleeker, Malte Zierden, Oliver Szafranek i Yuergen Schulte.

Grupa UFly powstała we wrześniu 2012 roku. Stworzyli ją muzycy istniejącego od 2004 roku zespołu UnderGround Fly. Razem z nazwą członkowie grupy postanowili zmienić również styl muzyczny. Zapytani o to, co grają dziś, odpowiadają: „Mówimy o sobie, że gramy `fly rock”. Przestaliśmy trzymać się sztywno typowo rockowego instrumentarium i wzbogaciliśmy brzmienie o instrumenty elektroniczne nadając muzyce UFly bardzo wyrazistego charakteru. Nowoczesne elektroniczne brzmienia dały nam możliwość zwiedzania zakątków muzycznych zarezerwowanych dotychczas dla Depeche Mode czy Hurts. Mocny gitarowy riff, ale i z drugiej strony przestrzenne, plamiaste, krystaliczne brzmienie gitary pozwoliło nam pozostać w klimatach Coldplay. Pełen emocji wokal stawiający zdecydowane nuty w dolnych partiach, a czasem błądzący w falsetowych przestrzeniach, oddaje ducha Matthew Bellamy’ego z Muse. Dobrze osadzony rytm i pulsacja pozwala nam na scalenie całości w pełną melodii, energetyczną bombę na miarę U2″.

Muzycy tworzący dziś zespół UFly mają na swoim koncie dwa albumy długogrające i spore doświadczenie w występach na żywo. Od 2007 roku zagrali ponad 100 koncertów zarówno w Polsce jak i w Europie (m.in.: na festiwalach w Danii, Holandii, Szwajcarii, Czechach, Słowacji, na Wyspach Brytyjskich oraz w Szwajcarii, gdzie zdobyli I nagrodę podczas Donc Festival).

UFly tworzą: Marcin Kujawa, Szymon „Seemoon” Dwornik, Lesław Skibiński i Łukasz Ratuszny. „To dla nas wielka przyjemność i zaszczyt, grać przed taką gwiazdą jak Alicia Keys. Jesteśmy ogromnie zmotywowani tym faktem, że dźwięki UFly zabrzmią na tej samej scenie i poprzedzą to wielkie show. Zaprezentujemy utwory z nadchodzącej płyty. Będzie się działo! Do zobaczenia w Poznaniu. Keep on rockin`!” – skomentował decyzję Alicii Keys Seemoon.

Polecane

Share This