Kuba Knap prezentuje video „live” do utworu „Knurfredini”

Raper udowadnia, że funk ciągle żyje.


2018.08.17

opublikował:

Kuba Knap prezentuje video „live” do utworu „Knurfredini”

Na początku sierpnia miała miejsce premiera nowego albumu Kuby Knapa pt. „Knurion” wyprodukowanego w całości przez Opiata i Panamę. Dzisiaj Knap prezentuje video „live” do utworu „Knurfredini”.

Ten wykon jest efektem międzylądowania „Knuriona” w Szczecinie u ekipy Hood$hit Band (znanej z dSessions) i wspólnie pielęgnowanej zajawy na funk. Zgrany „na setkę” materiał to zapis kozackiego i mocno spontanicznego połączenia mocy! Dla smaku, na klawiszu niezawodny Jorguś Kiler! Dziękówa dla Ziomali! – powiedział Kuba Knap.

Płytę można zamówić w wersji fizycznej na http://tipiknapa.pl

“Leci Knurion”

Album „Knurion” powstał w cztery oderwane od codzienności weekendy. Pierwszy raz wpadłem na sesję do Grasshopper Studio w lipcu 2017 a ostatni w maju 2018. To były świetne chwile pełne zajawy i humoru, stąd na albumie króluje funk. Opiat za konsoletą, Panama z gitarą, ja nad kartką, wszyscy zanurzeni w gęstym dymie, szczęśliwi, zaangażowani i pełni pomysłów. Wyszedł z tej atmosfery kozacki muzyczny przelot, klimacik jest unikatowy i nie do powtórzenia, bo w sumie poznawaliśmy się w trakcie tworzenia tej płyty. W utworach czuć moc, choć po drodze różnie bywało, bo to jednak Polska. Dla mnie prywatnie klasyk, chciałbym nagrywać tylko takie rzeczy – powiedział na temat poprzedniego singla – “Leci Knurion” – i nowej płyty Kuba Knap.

Knap stawia na niezależność

“Knurion” zostanie wydany niezależnie. W wywiadzie z Flintem, Kuba Knap wyjaśnił, co nie pasuje mu w tzw. “majorsach”, czyli największych wytwórniach płytowych na świecie. – Nie poszedłbym do Sony, bo kto mnie wtedy zatrudnia? Gadałbym z jakimś najniższym szczeblem ogarniaczy, którym gówno zależy. A tu jednym i drugim zależy, żeby budować coś po swojemu.

Polecane