Kuba Knap zapowiada nowe solo


2018.07.25

opublikował:

Kuba Knap zapowiada nowe solo

foto: mat. pras.

Kuba Knap zapowiada nowe solo singlem „Leci Knurion” wyprodukowanym przez Opiata i Panamę oraz prezentuje okładkę materiału.

Album „Knurion” powstał w cztery oderwane od codzienności weekendy. Pierwszy raz wpadłem na sesję do Grasshopper Studio w lipcu 2017 a ostatni w maju 2018. To były świetne chwile pełne zajawy i humoru, stąd na albumie króluje funk. Opiat za konsoletą, Panama z gitarą, ja nad kartką, wszyscy zanurzeni w gęstym dymie, szczęśliwi, zaangażowani i pełni pomysłów. Wyszedł z tej atmosfery kozacki muzyczny przelot, klimacik jest unikatowy i nie do powtórzenia, bo w sumie poznawaliśmy się w trakcie tworzenia tej płyty. W utworach czuć moc, choć po drodze różnie bywało, bo to jednak Polska. Dla mnie prywatnie klasyk, chciałbym nagrywać tylko takie rzeczypowiedział na temat singla Kuba Knap.

Póki co nie znamy więcej szczegółów nt. „Knuriona”. 

Knap stawia na niezależność

„Knurion” zostanie najprawdopodobniej wydany niezależnie. W wywiadzie z Flintem, Kuba Knap wyjaśnił, co nie pasuje mu w tzw. “majorsach”, czyli największych wytwórniach płytowych na świecie. – Nie poszedłbym do Sony, bo kto mnie wtedy zatrudnia? Gadałbym z jakimś najniższym szczeblem ogarniaczy, którym gówno zależy. A tu jednym i drugim zależy, żeby budować coś po swojemu.

Poprzednia płyta rapera, „Najlepsze wyjście” została wydana przez Hemp Rec. Była to nowość w karierze rapera, ponieważ po trzech solowych płytach i krążku Osiedlowych Linii Lotniczych Kuba Knap rozstał się z Alkopoligamią i na chwilę zasilił szeregi innego labelu. Knap wyjaśnił, dlaczego zamienił jeden nieduży label na drugi oraz dlaczego raczej nie mamy się co spodziewać, by kiedykolwiek podpisał kontrakt z którymkolwiek ze światowych potentatów muzycznego biznesu.

Mam ten swój idealizm lokalny polegający na tym, żeby wspierać działania lokalnych przedsiębiorstw. Polskich, ziomalskich – zadeklarował raper. – Wsio ryba, czy robię to z Alkopoligamią czy z Hempami. To polskie firmy zatrudniające Polaków, budująca polski kapitał. Ja mam w dupie jakieś wewnętrzne układy, układziki. Jedyne co chcę, to robić to z ludźmi, tutaj – dodał

Polecane

Share This