Kuba Więcek i Paulina Przybysz razem w serii Polish Jazz

Singiel zapowiadający album "Kwiateczki" już dostępny.


2021.09.14

opublikował:

Kuba Więcek i Paulina Przybysz razem w serii Polish Jazz

fot. mat. pras.

Kuba Więcek i Paulina Przybysz tanecznym krokiem wchodzą do serii Polish Jazz. „Kwiateczki” to tytułowy utwór z płyty, która ukaże się w serii z numerem 87.

Kuba Więcek zaprosił do projektu wszechstronną wokalistkę Paulinę Przybysz. Album „Kwiateczki” to nowe odczytanie „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na „Pieśń…” oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip-hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło.

Odkrywająca pierwsze karty albumu piosenka „Kwiateczki” pod słodką nazwą kryje w sobie moc skomplikowanych uczuć – mówi Paulina Przybysz. – Potrzebowałam dużo czasu z tekstem, żeby zrozumieć złożoność tych emocji zaklętych w rymach i fizycznie przenieść je na te częstotliwości. Rzeczywistość dziewcząt w „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” to z jednej strony wielka renesansowa romantyczność, a z drugiej gorzkie czasy kojarzonych małżeństw, znoju pracy, bezwzględności sił natury i siły mężczyzn. W „Kwiateczkach” bohaterka wie, co znaczy szczęście prawdziwego zakochania. Marzy o odwzajemnieniu tego uczucia i jednocześnie prosi, by nie wchodzić jej w drogę. Śpiewając ten utwór czułam nieśmiałość i ostrożność, by nie zapeszyć delikatnej sytuacji, ale jest też lekkie warknięcie lwicy na czyhające tuż za rogiem zawistne koleżanki.

Singlowi towarzyszy teledysk autorstwa Silvii i Barta Pogody.

Polecane

Share This