Kuba Wojewódzki krytykuje pomysłodawców akcji „Wyloguj się do życia”. Ten Typ Mes odpowiada


2014.10.19

opublikował:

Kuba Wojewódzki krytykuje pomysłodawców akcji „Wyloguj się do życia”. Ten Typ Mes odpowiada

Fundacja First – pomysłodawcy akcji „Wyloguj się do życia” – stawia sobie za cel odciągnięcie młodych ludzi od wirtualnej rzeczywistości i zachęcenie ich do zamieniania je na prawdziwe życie. Pod koniec roku w sieci pojawił się materiał wideo  z udziałem Sokoła, wkrótce ruszy nowa odsłona akcji, tym razem firmowana przez Tego Typa Mesa, Stasiaka i Pjusa z Alkopoligamii oraz czołowych polskich piłkarzy – Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego.

W najbliższych tygodniach do Internetu trafią materiały promujące „Wyloguj się do życia… a robi się to tak!”. Ideę prowadzenia akcji w sieci skrytykował Kuba Wojewódzki. To tak, jakby kampanię przeciwko AIDS przeprowadzać na cmentarzu – komentuje dziennikarz w cotygodniowym felietonie „Mea pulpa”  publikowanym na łamach „Polityki”.

A jak inaczej dotrzeć do dzieciaków z problemem uzależnienia od internetu? Gołębiem pocztowym, znakiem dymnym? Drętwym telewizyjnym dowcipem nagradzanym brawami klakierów? – pyta Wojewódzkiego Ten Typ Mes i tłumaczy: „Wyloguj się do życia” widzi internet także jako narzędzie działań przydatnych światu. Podobnie zresztą widzi rolę dziennikarza.

„Wyloguj się do życia… a robi się to tak” to wieloetapowa kampania, której pomysłodawcy chcą tłumaczyć, korzystanie z Internetu staje się złe dopiero wtedy, kiedy prowadzi do uzależnień.

 

Polecane

Share This