Kucz i Kulka w Fabryce Trzciny


2009.12.19

opublikował:

Kucz i Kulka w Fabryce Trzciny

Kucz i Kulka nie pozwalają się nudzić. Potrafią sprawić, że poczujecie się jak w Motown w latach 60, by za moment dać się ponieść klimatowi ze starego filmu. Namalują senny dźwiękowy pejzaż, by chwilę później utopić go w cyrkowo-waitsowskim szaleństwie. Muzyka odważna, nie bojąca się czerpać z wielu sprawdzonych źródeł, a jednocześnie pełna rzadko na naszym gruncie spotykanej oryginalności. Nie ma tu miejsca dla tępego podążania za modą, efektownych pseudoartystycznych tricków, silenia się na cokolwiek. Kucz i Kulka nie zagrają tak, jakbyście chcieli – przeciwnie, wciągną was w wir własnych poszukiwań. Ta podróż odbędzie się na ich warunkach. I to bodaj jest największym atutem albumu

Gaba Kulka często jest nazywana rewelacją alternatywnego popu. Konrad Kucz z kolei jest weteranem brzmień elektronicznych i ambientowych, któremu udalo się brylować także na scenie klubowej (Futro). Wreszcie producent – Bogdan Kondracki, to jeden z najważniejszych rozgrywających na łonie rodzimej muzyki rozrywkowej.

Co mogło powstać w efekcie spotkania trzech utalentowanych, ale i odległych od siebie muzycznie osobowości? Album, który ma szansę pogodzić tych, którzy w muzyce szukają przyjemności i tych spragnionych prawdziwej sztuki. Sleepwalk to przepiękne, oparte na starych brzmieniach, muzyczne pejzaże to ozdabiane, to dekonstruowane przez niewiarygodny głos Gaby Kulki. To muzyka snująca się między wodewilem i ambientem, a najlepszymi nawiązaniami do brzmień zachodnich – współczesnych (Cocorosie), czy klasycznych (Cocteau Twins).

Kucz / Kulka

Koncert promujący album Sleepwalk

15 stycznia 2010

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny

ul. Otwocka 14 w Warszawie

 

Cena biletu: 55 zł /koncert z miejscami stojącymi/

W cenie biletu do wyboru: Piwo 0,5l, Lampka wina, Drink dnia lub Drink bezalkoholowy

Rezerwacja i sprzedaż biletów:

Shortcut, Traffic Club, tel. 22.692.14.30, www.shortcut.pl

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, tel. 22.818.60.39, kasa@fabryka.waw.pl.

Ticket Pro: www.ticketpro.pl

SKWER filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, skwer@fabryka.waw.pl

Eventim: www.eventim.pl

Polecane

Share This