Kulisy Powstawania "Krótkiej Wiadomości Tekstowej" Plateau


2009.05.09

opublikował:

Kulisy Powstawania "Krótkiej Wiadomości Tekstowej" Plateau

Najnowsza płyta gitarowej formacji PLATEAU już od kilku dni jest w sklepach. Album był nagrywany w lato w domku na odludziu, w Bieszczadach. Podczas nagrywania „Krótkiej wiadomości tekstowej” nie obyło się bez przygód- muzycy spotkali niedźwiedzia, a w nieopodal domku grasował wilk…Wokalista zespołu opowiada o kulisach powstawania płyty.

Trzecia płyta PLATEAU, „Krótka Wiadomość Tekstowa” miała premierę 24 kwietnia. Jest promowana singlem „Najbardziej”. Krążek został w większości nagrany latem ubiegłego roku w miejscowości Majdan k. Cisnej, w Bieszczadach:

„Nasz znajomy udostępnił nam domek, który był jakieś 3 kilometry pieszo od najbliższej miejscowości” – opowiada Michał Szulim, wokalista zespołu. „W dzień pracowaliśmy, a wieczorem najczęściej szliśmy do kultowej w Bieszczadach knajpy Siekierezada, nabrać sił”- śmieje się Michał.

Podczas powrotu z jednej z takich eskapad, basista zespołu natknął się na…niedźwiedzicę z małymi:

„Na szczęście zwierzęta były w jakimś oddaleniu od szosy, choć niedźwiedzica patrzyła się groźnie i wydawała dziwne dźwięki, więc nasz basista delikatnie mówiąc szybko się oddalił”- relacjonuje Michał.

W pobliżu domku można było również spotkać wilka – kilka miesięcy później to właśnie wilki porwały z tego samego domu dwa psy…

Jedynym budynkiem w pobliżu był sklep, w którym…non stop leciała jedna kaseta:

„Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z najnowszymi hitami disco- polo – śmieje się Michał. – Co ja mówię: znamy je na pamięć!”

Płyta „Krótka wiadomość tekstowa” zawiera 14 piosenek utrzymanych w konwencji brytyjskiego rocka. Znajduje się na niej m.in. utwór „Nic nie pachnie jak Ty”, nagrany wspólnie z Renatą Przemyk i znany z ubiegłorocznego festiwalu Top Trendy. 

Polecane

Share This