„Kult. Film” – dystrybutor publikuje fragment produkcji


2019.11.21

opublikował:

„Kult. Film” – dystrybutor publikuje fragment produkcji

fot. mat. pras.

Już jutro w kinach emocjonujący i długo wyczekiwany dokument o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. „Kult. Film” trafi do kin w całej Polsce. Dziś premierowo prezentujemy fragment filmu.

Patrząc na publiczność, na to jak reagują na naszych koncertach, na te pielgrzymki, które podróżują pomiędzy miastami – ktoś to nazwał brutalnie, że Kult nie ma fantów – ma fanatyków – o fenomenie zespołu Kult mówi jego basista, Ireneusz Wereński.

„Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu

Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

Nigdy nie spodziewałem się, że zespół Kult będzie trwał tyle lat – w filmie słyszymy słowa Irka Wiereńskiego. Grupa została założona w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Przez 37 lat istnienia zgromadziła wokół siebie wiernych fanów. Ta więź działa w dwie strony – muzycy zawsze podkreślają, że istnieją dzięki publice.

Polecane

Share This