Kumka Olik – „Yoko Eno” (wideo)


2014.06.21

opublikował:

Kumka Olik – „Yoko Eno” (wideo)

17 czerwca ukazała się czwarta płyta zespołu Kumka Olik. Album pod tytułem „Yoko Eno” zawiera jedenaście premierowych piosenek – w tym tytułowy singiel, do którego powstał teledysk.

Nagrania na nowym wydawnictwie poznańsko-mogileńskiego składu, jak również identyfikacja wizualna (pierwszy teledysk i okładka) zostały w całości wymyślone i zrealizowane przez sam zespół.

Na przestrzeni sześciu lat muzyka Kumka Olik ewoluowała – od młodzieńczego, gitarowego debiutu, po aktualny, wysmakowany, nie stroniący od eksperymentów pop. Na nowej płycie, proste piosenki obudowane są aranżacjami czerpiącymi garściami z muzyki elektronicznej i folkowej, jak również mocno zróżnicowane instrumentarium. O pełnej dojrzałości zespołu najpełniej świadczą teksty.

Wśród gości na płycie znaleźli się: Vienio (Molesta) w utworze „Dziwię się”, Ola Bilińska (Muzyka Końca lata, Babadag) w „Dobrze różnimy się” i „W pokoju z widokiem na wojnę”. Swój udział zaznaczył również Czesław Mozil – chórki w „(pożycz mi) Sto lat”. Miksem i masteringiem zajął się Tomasz Bonarowski do spółki z zespołem.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This